Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Ironman Havaj 2013

Českým golfistům pomůže Švéd Johansson, od příštího roku i v roli trenéra

Praha - Českým golfistům by měl pomoci přiblížit se špičce nový konzultant České golfové federace (ČGF) Švéd Staffan Johansson. A dopadnou-li jednání podle předpokladů, stane se od příštího roku rovnou hlavním koučem reprezentace. Aktuálně je prvním trenérem ČGF Jiří Němeček, který by se měl od ledna přesunout do role trenéra švihu při individuálním tréninku.

Ilustrační fotografie
zdroj: ČTK/AP/A Charlie Riedel

"Johansson by měl výrazně pomoci českému amatérskému, ale i profesionálnímu golfu," řekl sportovní ředitel ČGF Luboš Klikar. "Měl by tady pobývat deset měsíců z roku, a to je ta nejluxusnější verze," dodal.

Johansson bude už příští týden sledovat mistrovství republiky amatérů na rány a podílet se na podzimních výběrech hráčů pro příští rok. "A pak by měl by být hlavně manažerem a metodikem, starat se o tréninkový systém, připravovat pro hráče roční plány a dělat organizační práci," nastínil Klikar, co se od Švéda čeká.

Do Česka přichází Johansson z Finska, kde působil od roku 2008 jako hlavní trenér, předtím zastával stejnou pozici devět let na Islandu. V letech 1991 až 1999 působil v roli asistenta u švédské reprezentace. "Není přelétavý a má za sebou výsledky. Věříme, že dokáže posunout nejlepší hráče výkonnostně dopředu," řekl Klikar.

zdroj: ISIFA/Thinkstock autor: iStock/Kati Molin

Tréninkový systém ČGF má jako špičku takzvaný Czech Golf Team, v kterém je aktuálně devět hráčů, z toho čtveřice profesionálů Klára Spilková, Karolína Vlčková, Filip Mrůzek a Stanislav Matuš. Z amatérů mezi ně patří například Šimon Zach a Sára Kousková, která minulý týden skončila desátá na mistrovství Evropy.

Nejlepší čeští amatérští hráči patří do širší evropské špičky a mezi profesionály je etablovaná Klára Spilková, od letoška vítězka profesionálního turnaje LET. Muži se mezi profesionály mezi špičku nedostali, hrají nižší série v Evropě a žádný z nich zatím neměl stabilní hrací kartu na americkou PGA Tour ani European Tour.

Jedním z cílů je vedle stabilního působení hráčů na nejlepších turnajích i účast na olympijských hrách v Tokiu 2020. Loni v Riu startovala jen Spilková.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy