Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Hokej na zemi

Brady s Manningem znovu proti sobě. Charita po boku golfových hvězd vynesla 20 milionů dolarů

Charitativní golfovou exhibici amerických sportovních hvězd vyhráli bývalý první hráč světa Tiger Woods s Peytonem Manningem. Na Floridě porazili dalšího slavného golfistu Phila Mickelsona s jiným hráčem amerického fotbalu Tomem Bradym. Zápas vynesl pro lidi postižené koronavirovou pandemií 20 milionů dolarů (přes půl miliardy korun), tedy dvojnásobek částky, jakou organizátoři plánovali.

Je nám líto, video expirovalo.
Golfový duel hvězd vynesl půl miliardy, vyhráli Woods a Manning

Vítěz 15 turnajů kategorie major Woods a držitel dvou prstenů za triumf v Super Bowlu Manning vedli po úvodních devíti jamkách o tři. V druhé polovině se však jejich soupeřům povedlo ztrátu snížit na rozdíl jediné jamky.

"Klobouk dolů před Tomem a Peytonem. Tohle je naše hřiště, tímhle se živíme. Nedokážu si představit, že bych se vydal do jejich teritoria," řekl se smíchem Woods.

Šestinásobný vítěz Lombardiho trofeje Brady se blýskl především na sedmé jamce, na níž trefil jamku z fairwaye.

Následně usadil basketbalovou legendu Charlese Barkleyho, který zápas komentoval pro televizi a utahoval si z Bradyho pomalejšího rozjezdu. "Zmlkni, Chucku," pronesl Brady s úsměvem.

"Být v ringu s takovými chlápky je opravdu mimořádný zážitek. Celou dobu jsem nebyl ve své kůži. Ale povedlo se vybrat 20 milionů a pomoci lidem, kteří procházejí těžkými časy, byla to čest se zúčastnit. Budu si to pamatovat," uvedl Manning.

Obě golfové hvězdy hrály soutěž naposledy v zimě. Sezona PGA Tour se má znovu rozběhnout 11. června turnajem Charles Schwab Challenge v texaském Fort Worthu.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články