Následuje
SP Německo

Boj o zelené sako, návrat Woodse a nejdražší lístky. Na Masters se čeká velká podívaná

Po zraněních je opět v plné síle a po dlouhé době znovu patří k hlavním favoritům. Tiger Woods přijíždí na první major sezony na slavné Masters plný optimismu a ambicí, že znovu oblékne zelené sako. Nečeká ho ale jednoduchý úkol, protože v Augustě se sejde naprostá smetánka. I proto jsou vstupenky nejdražší v historii turnaje. Přímý přenos prvního dne sledujte exkluzivně od 21:00 na webu ctsport.cz

Tiger Woods
zdroj: ČTK/ZUMA/Curtis Compton autor: Curtis Compton

Slavný turnaj, jehož vítěz se oblékne do zeleného saka, začne ve čtvrtek. Vítěz v neděli získá i prémii 1,9 milionu dolarů, skoro 40 milionů korun.

Spolu s vítězem 14 majorů Woodsem je kandidátů na triumf více. Patří mezi ně i držitel tří sak Phil Mickelson či dvojnásobný vítěz Bubba Watson. Také první hráč světa Dustin Johnson z USA, který bude navíc hájit pozici jedničky, o kterou ho můžou připravit krajané Justin Thomas, Jordan Spieth a také Španěl Jon Rahm.

Jiný Španěl Sergio García myslí na obhajobu, což naposledy dokázal Woods v roce 2002. García naladil bývalé vítěze tradiční úterní večeří, na které hráči ochutnali humří paellu nebo zmrzlinu připravovanou jeho manželkou Angelou.

Hlavní pozornost se ale upírá na dvaačtyřicetiletého Woodse. Bývalá světová golfová jednička má za sebou čtyři operace zad a po třech marných letech je znovu ve formě. Na třech turnajích před Masters byl dvanáctý, druhý a pátý.

Woods vyráží na Masters plný ambicí. Patří k hlavním favoritům na zelené sako

Proto znovu dle svého zvyku odhodlaně vyhlašuje, že myslí na titul. "Přijel jsem vyhrát. Cítím se výtečně. Všechno zapadlo dohromady," pochvaloval si čtyřnásobný vítěz Masters, který naposledy slavil v Augustě titul před 13 lety.

Díky Woodsovi si fanoušci připlatí a vstupenky jsou nejdražší v historii. Pokud měli štěstí a vyhráli v loterii možnost nákupu vstupenek, přijde lístek na celý turnajový týden na 375 dolarů (cca 7700 korun), ale v případě nákupu u přeprodejců už cena stejné vstupenky vyletěla na 6000 dolarů, tedy 123 500 korun.

Fanoušci ale z Woodse doslova šílí a už tréninková kola měla atmosféru, jako by šlo o finálové kolo a boj o titul. Pro soupeře hrající s Woodsem na hřišti tak nebude snadné hrát, jelikož podobnou pozornost a hluk nejspíš nikdy nezažili.

První dvě kola půjde Woods s Australanem Marcem Leishmanem a Angličanem Tommym Fleetwoodem. "Můj syn Woodse zaregistroval nedávno a ptal se, kolik má titulů. Sedmdesát devět, řekl jsem, a on, kolik mám já. Když jsem řekl, že tři, tak odvětil: Aha, tak jo," smál se Leishman a dodal: "Je poklona hrát s Tigerem."

Zkompletovat sbírku majorů touží už několik let severoirský golfista Rory McIlroy, nejlépe v turnaji čtvrtý. V posledních letech se mezi květinami v Augustě daří olympijskému vítězi Justinu Roseovi. Brit zde skončil loni i v roce 2015 druhý.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy