Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Česko - Slovensko

Američtí golfisté vyhráli nad výběrem Evropy a ovládli 43. ročník Ryder Cupu

Američtí golfisté zvítězili ve 43. ročníku Ryder Cupu. V souboji s výběrem Evropy od prvního dne dominovali a triumf na domácím hřišti Whistling Straits ve Wisconsinu stvrdili v závěrečných dvouhrách, v kterých rychle získali potřebných tři a půl bodu.

Je nám líto, video expirovalo.
Američané porazili golfisty Evropy v Ryder Cupu o deset bodů

Američané vyhráli doma stejně jako naposledy v roce 2016, kdy se hrálo v Minnesotě. Před třemi lety uspěli doma Evropané. Výběr USA zvýšil celkové vedení na 26:14.

Na úvod dvouher sice porazil McIlroy olympijského vítěze Xandera Schauffeleho, ale pak vyhráli za USA Patrick Cantlay, Scottie Scheffler, který porazil prvního hráče světa Španěla Jona Rahma, a Bryson DeChambeau. Vítězný půl bod přidal Collin Morikawa.

"Pro Američany začíná nová éra Ryder Cupu. Máme hodně mladých skvělých kluků, kteří budou součástí týmu hodně dlouho," řekl letošní vítěz FedEx Cupu Cantlay, který zaznamenal tři a půl.

Nejúspěšnějším hráčem se stal Dustin Johnson. Bývalý první hráč světa se podílel na čtyřech bodech ve čtyřhrách a pátý přidal ve dvouhře.

"Jsem strašně zklamaný," uvedl v slzách severoirský hráč McIlroy a musel přerušit televizní rozhovor. "Tohle je nejdůležitější soutěž, kterou znám. Byl to těžký týden," doplnil.

Jistotou Evropy je Angličan Ian Poulter, který potvrdil svoji neporazitelnost ve dvouhrách v soutěži. Jinak ale splnili Američané roli papírových favoritů a zvítězili přesvědčivě. Za dva roky se bude hrát Ryder Cup v Římě.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články