Teplice z pohledného zápasu se Spartou berou bod

Oba celky byly spokojené. Teplice hostily silnou Spartu, a přestože jejich sok měl o trochu více šancí, dokázaly utkání zremizovat poměrem 4:4. Severočeši tak získali kýžený bod, jenž je posunul před pražskou Slavii. Sparta bezpečně drží třetí místo a proti silnému soupeři si vyzkoušela tempo play-off. V dalším čtvrtečním utkání druhá Plzeň jasně vyplenila Helas Brno 6:1.

Utkání Svarog Teplice – Sparta Praha
zdroj: Facebook - Svarog Teplice

Spartu v Teplicích poslal do vedení Amadeu, když nadvakrát dorazil střelu svého spoluhráče Wildeho. Aby byl stylový, použil nejdříve pravou, poté levou nohu. Krok v první půli srovnal David Černý. Sparťanský první střelec Amadeu v blízkosti své brány ztratil míč, který dostal Černý v jasné pozici a nezaváhal.

Ohlasy utkání Teplice – Sparta Praha

Druhý poločas ještě zvýšil obrátky utkání. Teplice poprvé šly do vedení. Přízemní střelou proměnil přečíslení tři na dva David Černý. Zakrátko v rudém dresu odpověděl Mladen Kočič, který nebyl pokryt v předbrankovém prostoru.

Vedení si vzala zpět Sparta. Hezkou a rychlou kombinaci zakončil Michal Seidler svým 25. gólem v sezoně. Za minutu přišel hattrick. David Černý z Teplic napálil míč nádherně z voleje po přihrávce z autového kopu. Na 4:3 pro Teplice do prázdné brány upravil César Ribeiro. Poslední slovo měli ale hosté. Mladen Kočič si navedl míč po straně a dobře vypálil. Utkání skončilo poměrně zaslouženou remízou.