Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Na EURO s Michaelem Krmenčíkem

Sparta vydřela prodloužení, korunovaci Chrudimi ale neodložila

Futsalisté Chrudimi jsou podvanácté za sebou domácími mistry. Sparta sice ve třetím finále dokázala smazat dvoubrankový náskok domácích a vynutila si prodloužení, v něm už ale dominovala Chrudim. Východočeši vyhráli nakonec 9:4 a celou sérii ovládli hladce 3:0 na zápasy. Získali tak celkově svůj čtrnáctý titul od roku 2004 a potvrdili roli dlouhodobého domácího hegemona.

Chrudim v play-off neprohrála ani jeden zápas, ale na poslední vítězství se nadřela. Ve druhém poločase sice domácí vedli už 4:2, ale Pražanům se podařilo vyrovnat, i když během zápasu přišli o zraněného Brazilce Amadea a vyloučeného Davida Cupáka.

V prodloužení už však Sparta na soupeře nestačila a pětkrát inkasovala. Třemi góly se na výhře Chrudimi podílel Everton, po dvou brankách přidali Mareš, Rešetár a Max, za hosty se dvakrát trefil Brahimi.

"Nebyl to lehký titul, i proto, že už v semifinále jsme narazili na velmi těžkého soupeře v podobě Litoměřic. Ale nejtěžší to bylo vždycky proti Teplicím, těm se zatím nikdo nevyrovnal v tom, že by nás potrápil třeba až do pátého zápasu," uvedl kapitán vítězů Lukáš Rešetár.

K sobotním 34. narozeninám si Rešetár nadělil desátý titul s Chrudimí. "Je to pro mě něco neuvěřitelného. Přede mnou tady byli hráči jako Petr Vladyka, kteří tady získali deset titulů, ale ne v řadě, měli tam tu mezeru v roce 2006. Takže já jsem s bratry Marešovými asi první a těžko to bude překonávat někdo jiný než hráč Chrudimi," řekl Rešetár, pro kterého to možná byla rozlučka s chrudimským dresem.

Sparta se musela v sezoně vyrovnat se smrtí prezidenta Zdeňka Větrovského i s kontumací tří zápasů kvůli nepovolenému počtu cizinců. "Po všem, co se letos událo, je to pro nás zasloužená satisfakce. I dnes jsme ukázali, že jsme oprávněně druhý nejlepší tým v lize. Odehráli jsme důstojnou partii proti šampionům a Chrudimi gratuluji. Připravíme se na příští rok a další titul bude náš," prohlásil odhodlaně trenér Pražanů Beni Simitči.

Chrudim - Sparta Praha 9:4 po prodloužení (2:2, 4:4)

Branky: 3., 43. a 50. Everton, 11. a 41. R. Mareš, 25. a 45. Rešetár, 28. a 47. Max - 8. a 29. Brahimi, 9. Belej, 28. Amadeu. Konečný stav série 3:0.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy