Následuje
Panorama

Sparta v repríze finále vymazala Chrudim a otevřela semifinále vítězstvím

Do očekávaného semifinále nejvyšší futsalové soutěže vstoupila mnohem lépe Sparta. V aréně na Podvinném mlýně porazila mistrovský ERA-PACK Chrudim 3:0 a na východ Čech proto pojede s náskokem v sérii. Dvakrát rozvlnil síť Brazilec Wilde, jednou slovenský reprezentant Tomáš Drahovský.

zdroj: ČTK/imago sportfotodienst

"Věděli jsme, že pokud chceme uspět proti Chrudimi, je velmi důležitá defenziva. Bránili jsme výborně, čisté konto o tom svědčí," hodnotil sparťanský kanonýr Drahovský. "Zároveň jsme věděli, že se dokážeme dostat do šancí, což potvrzujeme celou sezonu. Dnes jsme si jich vytvořili obrovské množství a zaslouženě jsme vyhráli," dodal.

Sestřih a ohlasy 1. semifinále Sparta Praha - Chrudim

Pražané od začátku dominovali. Za svou aktivitu byli poprvé odměněni ve 12. minutě, kdy Wilde obral o míč váhajícího Koudelku a po spolupráci s Angellottem chladnokrevně překonal brankáře Litviněnka. Ojedinělou možnost hostujícího celku nevyužil krátce nato David Drozd a z chrudimského snažení to bylo víceméně až do závěrečné power-play vše.

Sparta naopak prostřednictvím Grbeši, Angelotta, Seidlera nebo Drahovského zahazovala jednu příležitost za druhou. Posledně jmenovaný však ve 24. minutě přece jen skóroval – Vnuk zaskočil defenzivu obhájců titulu rozehrávkou autu na Seidlera, který prvním dotekem oslovil Drahovského a ten pohotově zdvojnásobil náskok.

Nejlepší futsalista Slovenska v roce 2018 následně vybídl k druhému gólu v utkání Wildeho, jenž stanovil konečný výsledek úvodního semifinále.

"Sparta byla lepší úplně ve všem – v rychlosti, v pohybu, v nasazení. Naštěstí pro nás to skončilo jen rozdílem tří branek, protože nám výborně zachytal brankář. V zápase jsme neměli skoro nic a zaslouženě jsme prohráli," řekl po závěrečném hvizdu chrudimský Matěj Slováček. "Na další střetnutí se musíme mnohem lépe připravit," dodal.

Semifinále play-off první futsalové ligy - 1. zápas:

Sparta Praha - Chrudim 3:0 (1:0)
Branky: 12., 24. Wilde, 24. Drahovský.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy