FC Viktoria Plzeň - FC Zlín

Slavii ve futsalovém derby táhl Jošt, Sparta snížila až v poslední minutě

V obdobě velkého fotbalového derby se v zápase 4. kola futsalové ligy radovala Slavia. Ta měla po více než dvouměsíční pauze kvůli pandemii koronaviru kromě čtyř předchozích výher i výhodu jednoho zápasu k rozehrání a v derby formu využila, když vyhrála 4:2. Zápas se vydařil Davidu Joštovi, který dal hattrick. Sparta, která před sezonou přišla o několik opor, ke čtyřem bodům další nepřidala a snížila Křivánkem až v poslední minutě.

Derby Sparta - Slavia
zdroj: ČT sport autor: Michal Pavlík

Dva góly v úvodních minutách zápasu hodně poznamenaly utkání. U obou byl Jošt, který po dlouhé době neúspěchů futsalistů Slavie v derby zavelel k úspěchu. Slávisté předvedli tradičnímu soupeři, co znamená produktivita, a s půlným bodovým ziskem se dostali do vedení v tabulce před Plzeň, která má o zápas méně.

Sparta, jejíž šance dlouho držel v naději gólman Gerčák, si šance vytvářela, ale neproměňovala je. Až za stavu 0:4 se v poslední minutě dvakrát prosadil Křivánek po spolupráci s Angelletem.