VK Lvi Praha - VK Trox Příbram

Série neporazitelnosti Teplic skončila. Na lídra si vyšláplo Kladno

Kladno – První prohru v sezoně zaznamenali futsalisté Teplic. Vedoucí celek futsalové ligy nestačil ve 14. kole na Kladno, kterému podlehl 3:5 a může přijít o první místo. Překvapivou ztrátu zaznamenali i hráči Vysokého Mýta, kteří pouze remizovali 4:4 v Plzni. Poslední tým neprohrál teprve podruhé v sezoně.

Futsalisté Kladna
zdroj: ČT sport autor: Michal Pavlík

Výhra Kladna se zrodila až po bezbrankové první půli. Na vedoucí gól kladenského Čurdy ještě odpověděl Holý, jenže pak domácí odskočili na rozdíl dvou branek. A to hosté nevyužili ani přesilovku po vyloučení Friče. V poslední desetiminutovce však Balticflora zabrala a během jedné minuty srovnala na 3:3. Závěr utkání však patřil satanům. Výborný ve 37. minutě poslal Kladno do vedení a výhru domácích pečetil v poslední minutě z pokutového kopu Fitzel – 5:3.

Hradečtí futsalisté doma schytali osmibrankový výprask od Slavie. Domácí celek prohrával již od 9. minuty 0:2. Do přestávky však snížil Podolník a Salamandr měl naději. Ta však vzala za své hned po přestávce. Pražané vstřelili šest branek a zaslouženě vyhráli 8:1.

Do Brna přijela pražská Sparta, která nakonec odjela z palubovky Helasu poražena. Helas vedl po trefách D. Cupáka a Sýkory 2:0, jenže si nepohlídal konec poločasu a brankář Šimon dvakrát kapituloval po střelách Semeráda a Rotta. Ve 29. minutě však domácí rázem vedli o tři branky, což bylo nakonec klíčové. Vedení Brněnských 5:2 ještě Pražané stáhli na rozdíl jednoho gólu, ale více se jim už nepovedlo.

Poslední Plzni vyšel vstup do utkání s Vysokým Mýtem na výbornou. Během první minuty totiž skórovali Kasýk s Vnukem. Jenže závěr poločasu si svěřenci trenéra Kadlece za rámeček nedají. Sklenář dvěma trefami během dvaceti vteřin vyrovnal na 2:2. Nejzbach na svůj počin navázal i po přestávce, kdy ho poslal do vedení Šabata. Indoss ale našel sílu zápas otočit. Ve 30. minutě srovnal Štrajt a o tři minuty déle rozradostněl domácí publikum Šíša – 4:3. Vysoké Mýto však umí hrát power play, z níž brankář L. Gerčák srovnal na konečných 4:4.

Sestřih futsalu: Kladno - Teplice

Výsledky 14. kola první futsalové ligy:

FK SAT-AN Kladno – FC Balticflora Teplice 5:3 (0:0)

Branky a nahrávky: 23. Čurda, 25. Hafenrichter (Pleyer), 30. Fitzel (pk), 37. Výborný, 40. Fitzel (pk) – 24. Holý (Ferreira), 33. Tiago (Ferreira), 33. Holý (Tiago). Rozhodčí: Kaštánek – Matyš. ŽK: Müller. Fitzel - Ferreira, Tiago, Sláma. ČK: 27. Frič (K). Diváci: 70.

UFA Salamandr Hradec Králové – SK Slavia Praha 1:8 (1:2)

Branky a nahrávky:14. Podolník (Černý) – 6. Brychta (Míča), 9. Novotný, 24. Vandas (Míča), 26. Míča (Oliva), 32. Novotný, 35. Brychta, 37. Matějka (M. Hrdina), 40. Oliva (Brychta). Rozhodčí: Nagy – Trlida. ŽK: Podolník, Černý, Stejskal, Jelínek – Míča.

Helas Brno – AC Sparta Praha 5:4 (2:2)

Branky a nahrávky: 1. D. Cupák (Havel), 7. Sýkora (D. Cupák), 23. Lacko (Havel), 27. Havel (D. Cupák), 29. Sýkora (Klimeš) – 15. Semerád (Rott), 19. Rott (Formánek), 32. Dlouhý (Havrda), 38. Srkal (Dlouhý). Rozhodčí: Petr – Linhart. ŽK: Klimeš (H).

SK Indoss Plzeň – 1. FC Nejzbach Vysoké Mýto 4:4 (2:2)

Branky a nahrávky: 1. Kasýk (D. Míka), 1. Vnuk (D. Míka), 30. Štrajt (Šíša), 33. Šíša (Koc) – 20. Sklenář (Šabata), 20. Sklenář (Šabata), 21. Šabata (Vladyka), 37. L. Gerčák (Vágner). Rozhodčí: O. Černý – Kubr. ŽK: Kučera, Vnuk, Šíša – Sklenář, Bouška, Vágner. Diváci: 100.