Následuje
Olympijský magazín

Posílená Sparta rozcupovala Liberec, zářilo duo Seidler – Drahovský

Nejvyšší futsalová soutěž odstartovala v pražské hale na Podvinném mlýně, kde Sparta deklasovala nováčka z Liberce 13:1. Tým z hlavního města, který loni skončil druhý, se netají ambicemi sesadit z trůnu třináctinásobného šampiona ERA-PACK Chrudim, což potvrdil naprostou dominancí. V dresu domácích excelovala zejména dvojice hvězdných posil Michal Seidler a Tomáš Drahovský. 

Futsalová Sparta rozstřílela nováčka z Liberce

Seidler zakončil duel s bilancí 3+3, jeho parťák z elitního kvarteta a bývalý spoluhráč z maďarského Győru Drahovský kontroval totožným způsobem. Premiérovou trefu soupeře v první lize obstaral za rozhodnutého stavu Michal Soukup. "Dostali jsme lekci, se kterou se budeme muset nějak vyrovnat," hodnotil liberecký kouč Michael Vacek. 

Úspěšný debut ve sparťanském dresu prožil zkušený brankář Libor Gerčák, jenž odchytal druhý poločas. "Zápas i atmosféru jsem si užil. Máme pro letošní sezonu víceméně nový tým, ale kluci přede mnou jsou páni futsalisté. Dneska jsme si měli utkání před televizními kamerami užít, příště už to asi bude o něčem jiném," uvedl Gerčák. 

Výsledek 1. kola futsalové ligy:

Sparta Praha - Liberec 13:1 (7:0)

Branky: 4. Drahovský (Seidler), 6. Seidler (Pimpolho), 7. Pimpolho, 9. Novak, 15. Drahovský (Amrani), 18. Hrdina (Seidler), 19. Seidler (Drahovský), 23. Drahovský (Seidler), 23. Seidler (Drahovský), 25. Grbeša (Drahovský), 27. Hrdina, 36. Grbeša (10 m kop), 39. Amrani – 26. M. Soukup

Hlavní zprávy