Ostrava - Jihlava

O titul bude s Argentinou hrát Portugalsko, které na penalty vyřadilo Kazachstán

Soupeřem Argentinců ve finále mistrovství světa budou futsalisté Portugalska. Rozhodlo o tom jejich semifinálové vítězství 3:2 na penalty nad výběrem Kazachstánu, který ještě půlminutu před koncem prodloužení vedl.

Ricardinho (vpravo) v dresu portugalské reprezentace
zdroj: twitter.com/ricardinho10

Portugalci odehráli v play-off MS třetí dramatický zápas za sebou. V osmifinále Srbsko a ve čtvrtfinále přemožitele Čechů Španělsko porazili po prodloužení a do nastavení šli i dnes, poté co Kazachstán v poslední minutě řádné hrací doby vyrovnal na 1:1.

Na začátku prodloužení dokonce jeden ze tří Brazilců v kazašském týmu Douglas otočil na 2:1, ale půldruhé minuty před koncem nastavení poslal Bruno Coelho duel do penalt. V rozstřelu rozhodl v páté sérii o výhře Portugalců 4:3 Brito.