Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
58. Rally Šumava Klatovy

Neumann: Kauza Belmondo je hloupá a na můj konec u futsalové reprezentace neměla vliv

Trenér Tomáš Neumann v rozhovoru s ČTK odmítl, že jeho rozhodnutí po 18 letech skončit na lavičce futsalového národního týmu jakkoliv ovlivnila kritika po listopadové návštěvě olomouckého nočního klubu Belmondo po boku tří fotbalových reprezentantů. Člen výkonného výboru Fotbalové asociace ČR zvažuje další působení ve vedení fotbalu. Na lavičce futsalové reprezentace se rozloučí závěrečným utkáním nepovedené kvalifikace o postup na mistrovství světa. Přímý přenos utkání z Plzně nabídne ve středu od 18:25 ČT sport Plus.

Je nám líto, video expirovalo.
Konec jedné éry českého futsalu. Rozloučí se trenér Neumann i Rešetár

Neumann byl před závěrečným zápasem kvalifikace o postup na fotbalové mistrovství Evropy 2024 spolu s hráči vyfocen v olomouckém podniku. Reprezentanti Vladimír Coufal, Jakub Brabec a Jan Kuchta museli kvůli návštěvě diskotéky před duelem s Moldavskem opustit mužstvo. Neumann se v prohlášení pro média tehdy obhajoval tím, že byl v klubu s dcerou a hráče sám nabádal k odchodu do hotelu. Odmítl, že by fotbalisty doprovázel.

"Nemělo to žádný vliv. Myslím, že je to hloupá kauza. Prostě se stala a budu se s tím muset vyrovnat. Určitě necítím, že bych udělal něco špatného. Na mě to žádný vliv nemělo. Nebylo to vůbec téma ke skončení v reprezentaci," řekl Neumann po oficiální části tiskové konference před středečním domácím zápasem se Slovinskem na závěr neúspěšné kvalifikace mistrovství světa.

Fotbalové prostředí je těžké

Výkonný výbor v listopadu vyzval Neumanna, aby zvážil důsledky své přítomnosti v olomouckém klubu. Futsalový trenér ale na prosincovém jednání uvedl, že nevidí důvod ke své rezignaci. Podle stanov ho může odvolat jedině valná hromada.

"Zjistil jsem, že ve fotbale je obrovský tlak. Já šel do fotbalu, že mu pomůžu, předám mu své know-how, které jsem načerpal za 30 let v byznysu. Bohužel prostředí ještě není takové, aby vás jako rychlokvašku přijalo. To prostředí je velice těžké a je specifické," upozornil Neumann.

Do výkonného výboru byl zvolen v červnu 2021 za spolek F-evoluce. Umí si přestavit, že ve vedení českého fotbalu už dlouho působit nebude. "Konec u fotbalu nevylučuju. Nejsem tam za Tomáše Neumanna, ale zvolili mě lidé. S těmi debatuju a od nich mám obrovskou podporu. Když budu končit, tak jenom sám za sebe. Ale musím to probrat s lidmi, kteří mě volili," uvedl rodák z Prahy.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články