Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
HC Olomouc - PSG Berani Zlín

Mužstvo je na tom dobře. Můžeme něco uhrát, věří před MS trenér futsalistů

Sebevědomě vstoupí do světového šampionátu futsalistů čeští reprezentanti. Trenér výběru Tomáš Neumann věří, že jeho mužstvo může v Litvě uhrát znamenitý výsledek. Nechce ale soupeře, mezi nimi papírové outsidery Panamu a Vietnam, podcenit. Přímé přenosy z MS odvysílá ČT sport a web ctsport.cz.

Tomáš Neumann
zdroj: ČTK autor: Zehl Igor

"Cítím, že mužstvo máme dobře poskládané a můžeme tam něco udělat," řekl Neumann. "Zažil jsem dvě mistrovství světa, tohle bude moje třetí. Je to neuvěřitelný šampionát a moc se na to těším. Zkušenosti jsou tam strašně důležité," doplnil.

Reprezentanti se ve skupině D utkají 13. září s Panamou, o tři dny později vyzvou favorizovanou Brazílii a 19. září uzavřou základní část turnaje proti Vietnamu. Do osmifinále projdou dvě nejlepší mužstva z šesti skupin a čtyři nejlepší celky na třetích místech. Češi se na MS představí počtvrté, nejlepším výsledkem Neumannova výběru je osmifinále z roku 2012 v Thajsku.

"Vypadá to, že bychom měli hladce postoupit, ale kdo viděl Panamu a Vietnam hrát v posledním roce, tak určitě ví, že to vůbec nebude jednoduché. Budou to vyrovnané zápasy a bude rozhodovat několik maličkostí. Pokud k tomu přistoupíme laxně, nebudeme v dobrém pohybu a agresivní, tak to vůbec nevidím tak, že bychom měli jednoznačně vyhrát," uvedl Neumann.

Je nám líto, video expirovalo.
Chceme postoupit ze skupiny, říkají futsalisté před MS

Brazilci jsou s pěti triumfy suverénně nejúspěšnějším účastníkem světových šampionátů, Češi podlehli jihoamerickému gigantovi ve všech sedmi dosavadních zápasech. "My jsme s nimi hráli naposled na turnaji v Brazílii před rokem a půl a byla to dvě vyrovnaná utkání. Těším se, protože je výzva si zahrát s nejlepším týmem světa a největším favoritem mistrovství světa. Nikdy neříkej nikdy. Určitě tam nepůjdeme s nějakou poraženeckou náladou," upozornil.

Podle něj mistrovství světa nelze srovnávat s evropským šampionátem. "Přece jenom na Euru hrají nejlepší týmy v Evropě a v podstatě se všichni známe z přáteláků. Takhle hrajeme proti zemím jako Panama nebo Vietnam. Jsou to jiné styly, člověk se na to musí připravovat nějak jinak, protože není snadné sehnat videa a informace o jednotlivých hráčích. O to je to pestřejší," konstatoval český kouč.

Jeho svěřenci se neprobojovali na evropský šampionát v příštím roce, poté co v dubnovém rozhodujícím duelu kvalifikace podlehli Polsku 5:8. "Už jsem říkal několikrát, že to byla nešťastná doba. Kluci byli po covidu, někteří tím byli napadení měsíc, někteří dva. Pak začali trénovat a už se nedostali do formy. Většinou jsme tam byli zatavení," připomněl Neumann.

"Naproti tomu Poláci okolo nás běhali jako zajíci a my byli jako medvědi nebo jako sloni. To samozřejmě rozhodlo. Nechci se vymlouvat, protože pro všechny to bylo stejné. Ale nás covid tady zasáhl velice těžce. Nebyli jsme na ten zápas připravení a právem postoupilo Polsko," dodal bývalý reprezentant, který vede národní tým už od roku 2005.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy