Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Kooperativa NBL 2023/2024

Futsalovou reprezentaci nyní povede plzeňský trenér Kopecký

Novým trenérem české futsalové reprezentace se stal Marek Kopecký. Dosavadní kouč Plzně a národního týmu do 21 let na lavičce nahradil Tomáše Neumanna, který skončil po 18 letech. Kopeckého do funkce zvolil výkonný výbor Svazu futsalu ČR na dnešním zasedání. Šestačtyřicetiletý trenér do konce této sezony zůstane u západočeského celku.

Marek Kopecký
zdroj: futsalliga

"Jsem velice poctěn jmenováním a důvěrou, kterou do mě vedení futsalu vkládá. Vím, jak těžká práce mě u národního týmu čeká, ale mám rád velké výzvy a toto je ta největší," uvedl Kopecký v nahrávce pro média.

Neumann dovedl reprezentaci třikrát na mistrovství světa a pětkrát na evropský šampionát. V roce 2010 na Euru v Maďarsku získal s týmem bronzové medaile. Na lavičce národního mužstva odkoučoval 247 zápasů.

Rozloučil se středeční domácí výhrou 3:2 nad Slovinskem na závěr elitní fáze kvalifikace o postup na mistrovství světa 2024. Česko ale ve skupině obsadilo poslední, čtvrté místo a na turnaj nepostoupilo. Neumann si Kopeckého vybral jako svého nástupce a veřejně mu vyjádřil podporu.

Kopecký získal s plzeňskými futsalisty dva ligové tituly. Před Interobalem trénoval v Brně nebo v Litoměřicích. Někdejší fotbalový záložník odehrál 39 prvoligových zápasů za České Budějovice.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články