Následuje
V šachu

Futsalová reprezentace neslyšících zažije premiéru na ME. Přeji si medaili, říká kouč

Poprvé za dobu svého fungování se probojovala futsalová reprezentace neslyšících na mistrovství Evropy a hned by ráda zabojovala o nejvyšší příčky. Ve finském Tampere ji čeká příští týden skupina v konkurenci domácího celku, Itálie a Izraele.

Utkání reprezentace neslyšících proti Irsku
zdroj: Česká futsalová reprezentace neslyšících

Svěřenci Petra Valáška si zajistili vrcholný šampionát v kvalifikaci loni na podzim, když obsadili druhou příčku ve skupině. Teď se střetnou ve čtvrtek v úvodním duelu s Itálií, v sobotu s domácím Finskem a v neděli s Izraelem.

"Bude to velký boj, silná konkurence šestnácti týmů. Věřím, že se nám podaří postoupit ze skupiny. Přál bych si, abychom domu letěli s medailí na krku," prohlásil trenér reprezentace neslyšících Valášek, která se založila před 23 lety. Na turnaj, na nějž vzal čtrnáct hráčů.

Složení českého týmu:

Brankáři: Martin Braneac, Dalibor Jedlička. Hráči do pole: Jakub Bajer, Lukáš Benda, Muríz Džilič, Tomáš Gajdošík, Patrik Gloga, Jaroslav Holan, Andreas Hubáček, David Lištvan, Martin Luňák, Milan Novotný, Michal Skorkovský, Ondřej Vodička. Hlavní trenér: Petr Valášek, asistent trenéra: Josef Bovkun, vedoucí mužstva: Jiří Kolíska, masér: Jiří Tvrdík, kustod: Jan Crkovský. 

Rozpis utkání ve skupině A na mistrovství Evropy:

6.12.2018, 17:30 Itálie – Česká republika

8.12.2018, 16:30 Česká republika – Finsko

9.12.2018, 19:00 Izrael – Česká republika

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy