Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Česko - Slovensko

Futsalisty čekají dvojnásobní mistři světa Španělé. Chceme napodobit volejbalisty, říká Záruba

Česká futsalová reprezentace se na mistrovství světa v Litvě pokusí o malý sportovní zázrak. Svěřenci Tomáše Neumanna změří v pátek síly v osmifinále šampionátu s největší evropskou futsalovou velmocí Španělskem. Přímý přenos sledujte od 18:55 na ČT sport a webu ctsport.cz.

Tomáš Neumann
zdroj: ČTK autor: Zehl Igor

Když minulý týden porazili čeští volejbalisté Francii, mluvilo se o prvotřídní senzaci. Podobný výkon na hraně možností budou muset předvést i čeští futsalisté, pokud si chtějí v Litvě zahrát čtvrtfinále.

"Chtěli bychom napodobit volejbalisty, já tam shodou okolností mám kamaráda, takže emoce, jaké měli v týmu nebo před zápasem, o nich vím, takže doufám, že budeme stejní i my," věří univerzál pražské Slavie Radim Záruba.

Hala ve Vilniusu je po Klaipedě a Kaunasu třetí, ve které se Češi představí. V případě postupu dále turnajem by se jim nevyhlo cestování zpět právě do Kaunasu.

Hodiny strávené v autobuse nejsou nic příjemného, za vítězství nad dvojnásobnými mistry světa to ale rozhodně stojí.

"Víme, že to může být náš poslední zápas. Budeme do toho chtít dát úplně všechno a popereme se o co nejlepší výsledek," burcuje reprezentační kanonýr Michal Seidler.

Hlavní zprávy

Nejčtenější články