Golfista roku

Futsalisté Sparty si Final Four Ligy mistrů nezahrají, loučili se porážkou

Porážkou od ukrajinského Chersonu 2:5 se futsalisté Sparty rozloučili s Ligou mistrů. V ní pražský tým startoval vůbec poprvé, ale do Final Four z elitní fáze v Minsku s bilancí jedné výhry a dvou porážek nepostoupil.

Futsalisté Sparty Praha
zdroj: Facebo Sparta Praha futsal

Pražané, kteří už před utkáním byli bez šance na postup, hned v první minutě inkasovali od Voljaňuka. Bleskové vyrovnání obstaral kapitán Drahovský, který skóroval i ve třetím duelu v běloruské metropoli. Na další rychlý gól Šoturmy odpověděl na konci první půle sparťan Rick.

Druhé dějství už patřilo ukrajinskému týmu, který dal mezi 37. a 39. minutou tři branky. Dvakrát se prosadil Zvaryč a jednou znovu Voljaňuk.

Sparta tak po úvodní porážce 1:2 od postupující Barcelony ve skupině D podruhé vyšla naprázdno, svěřenci trenéra Simitčiho uspěli pouze ve druhém duelu proti domácímu Minsku (4:2).

Elitní fáze futsalové Ligy mistrů - skupina D:

Sparta Praha - Cherson 2:5 (2:2)
Branky: 2. Drahovský, 19. Rick - 1. a 37. Voljaňuk, 38. a 39. Zvaryč, 6. Šoturma.

Sestava Sparty: Cardoso (Plecitý) - Amadeu, Novak, Wilde, Drahovský - Rick, Kocič, Brahimi, Křivánek, Hora, Grbeša. Trenér: Simitči.

Barcelona - Minsk 6:1 (3:1)

Konečné pořadí: 1. Barcelona 9 bodů, 2. Cherson 6, 3. Sparta Praha 3, 4. Minsk 0.