Chrudim zahájila útok na Final Four vítězně, proti Lidě zářil Slováček

Futsalisté Chrudimi vstoupili vítězně do elitní fáze Ligy mistrů

Chrudimští byli od začátku aktivnější, ale Lidu držel brankář Golovňov, jemuž na konci první půle pomohlo i břevno po Maxově ráně. Domácí se proto poprvé dočkali až ve 23. minutě, kdy Évertonovu zblokovanou střelu pohotově dorazil Bagatini.

O chvíli později se po individuální akci prosadil Slováček, který ve 36. minutě při power-play běloruského mužstva zvýšil na 3:0. Těsně před koncem zápasu uzavřel skóre Felipe. Hosté nicméně ve druhém dějství čtyřikrát orazítkovali brankovou konstrukci.

"Zvládli jsme velmi důležitý první zápas a získali jsme potřebný klid. Po tak úspěšném vstupu do turnaje se nám v dalším utkání bude hrát dobře, i když nás znovu čeká velmi kvalitní soupeř," řekl trenér ERA-PACKU Felipe Conde.

Do závěrečného turnaje Final Four postoupí pouze vítěz skupiny. Chrudim se mezi elitní kvarteto ještě nikdy v historii neprobojovala.