Slovensko - Česko

A zase ta Chrudim. ERA-PACK zdolal Spartu a slaví jedenáctý triumf v poháru

Kralování Chrudimi v Poháru  FAČR pokračuje. Českého hegemona, který slavil devětkrát z posledních deseti sezon pohárové soutěže, nesesadila z trůnu ani Sparta. Pražané sice šli ve finálovém utkání do vedení, jenže Chrudim třemi brankami vývoj duelu otočila, zvítězila 3:2 a slaví celkově jedenáctý pohárový triumf.

Utkání Sparta - Chrudim
zdroj: ČTK autor: Roman Vondrouš

Za posledních deset let nezískala Chrudim pohár jen v roce 2014, kdy ve finále podlehla Teplicím na penalty. Tentokrát sice favorit po Vnukově tečované střele prohrával, ale Bagatini do poločasu skóre otočil a po změně stran zvýšil po individuální akci na 3:1 Koudelka.

Střelec gólu pak ale před chrudimským brankovištěm fauloval a sparťan Novak nařízený kop bez zdi proměnil. Pražané to pak v závěrečných minutách i dál zkoušeli bez brankáře, ale vyrovnat už nedokázali.

Sparta Praha - ERA-PACK Chrudim 2:3 (1:2) Branky: 7. Vnuk, 36. Novak - 15. a 19. Bagatini, 32. Koudelka.