Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Česko - Polsko

Ztráta motivace nehrozí. Cíl je jasně daný, ať jde o první, nebo desátý titul, řekl Hubník

Plzeň – Mají našlápnuto skvěle a mohou se po Spartě stát teprve druhým týmem v samostatné české lize, který získá titul třikrát v řadě. To si uvědomuje i kapitán fotbalistů Plzně Roman Hubník, jenž chce dotáhnout útok na první místo ke zdárnému konci. Věří, že se tým přes zimu dostatečně připravil na náročné jarní boje. "Titul je motivací vždy. Ať jde o první, pátý či desátý titul. Cíl je jasně daný," řekl Hubník.

Roman Hubník
zdroj: ČTK autor: Chaloupka Miroslav

Plzeň má po podzimu náskok jednoho bodu na druhou Slavii a čtyř na Spartu. Navíc má k dobru odložený zápas s Bohemians Praha 1905. "Po podzimu jsme na tom velice dobře a v kabině cítíme, že máme dobře našlápnuto a je třeba to udržet. Věříme, že titul zůstane tady, ale je to ještě daleko," upozornil Hubník.

Po dvouměsíční pauze od posledního soutěžního zápasu už je na jaro natěšený. "Nejen já, ale celá kabina se už na první zápas těšíme. Je lepší hrát každý týden mistrovský zápas než jen trénovat a hrát přípravy jako v zimě," řekl bývalý hráč FK Moskva, Herthy Berlín, Sparty a Olomouce.

Boj o titul začne Plzeň v sobotu večer doma proti poslední Příbrami. "První zápas hrajeme doma, což je velmi důležité. Pak nás čeká několik venkovních zápasů, ale my máme jasný cíl vyhrávat doma i venku a neztrácet. Na podzim jsme si dokázali, že venkovní zápasy zvládáme, a doufám, že to bude pokračovat dál," připomněl Hubník, že Plzeň hraje čtyři z úvodních šesti jarních zápasů venku.

Týmu by měly pomoci i nové posily v čele s Andreasem Ivanschitzem. "Tým se doplnil o pár zkušených hráčů, konkurence je velice dobrá. V Andym přišla velká posila a věříme, že bude tím, kdo týmu pomůže. My se mu snažíme pomoct i mimo hřiště, protože to pro něj není jednoduchá změna. Věřím, že on bude ty rozhodující zápasy zvládat," míní Hubník.

"Vždy to tu bylo československé, ale teď přišli hráči, kteří jsou dobří nejen po fotbalové, ale i lidské stránce. Kabina je vzala, zapadli a jsou připraveni naskočit do každého zápasu," dodal plzeňský kapitán.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy