Následuje
Téma pro hosty ČT sport

Zraněný Čech na pondělní sraz nedorazí

Londýn - Brankář Petr Čech nedorazí na pondělní sraz fotbalové reprezentace, lékaři mu kvůli zlomenému nosu zatím zakázali letět do Prahy. Gólman Chelsea by se měl k týmu před baráží o účast na mistrovství Evropy proti Černé Hoře připojit ve středu. Jeho start v pátečním utkání na Letné a následné odvetě v Podgorici je nejistý.

Petr Čech
zdroj: Getty Images autor: Michael Regan

Čech dnes absolvoval v Londýně další vyšetření, které potvrdilo, že má ze sobotního utkání v Blackburnu zlomený nos. O tom, zda bude muset na operaci, zatím lékaři nerozhodli. Zakázali mu však pondělní cestu letadlem do Prahy a plánovanou přípravu s národním týmem. "Nos ještě trošku krvácí a bolí mě z toho celá hlava. I proto mi doktoři zakázali v pondělí let. Až spadne otok, rozhodnou, jestli budu muset na operaci hned, nebo ne," uvedl Čech.

Reakce Lukáše Přibyla

Nyní bude čekat, až mu vyrobí speciální masku na nos. "Pokud ji začnou dělat v úterý, měla by být hotová ve středu odpoledne. A já ji musím dokonale vyzkoušet, protože její použití je první předpoklad k tomu, abych mohl chytat," řekl devětadvacetiletý gólman, k němuž již neodmyslitelně patří helma, kterou nosí poté, co mu soupeř v anglické lize prorazil
kolenem lebku. 

Na odhady, zda zvládne odchytat páteční duel na Letné, je prý zatím brzy. "Bude záležet, jak v masce uvidím, jak se v ní budu cítit. V kombinaci s helmou to může být složitější. Zatím jsem měl jen takový ten náhubek po operaci rtu a brady, tak jsem zvědav, jak to bude vypadat," prohlásil Čech. Masku mu prý nebudou vyrábět ani v Anglii, ani v Česku.

Čech se zranil hned v úvodu sobotního duelu, v deváté minutě ho nechtěně v jednom ze soubojů zasáhl vracející se spoluhráč Ashley Cole. Čech po dlouhém ošetřování zápas dochytal, přestože si ze srážky odnesl zlomený nos a celé utkání krvácel. 

Čech naposledy chyběl reprezentaci kvůli zdravotním problémům na začátku září v duelech ve Skotsku a doma s Ukrajinou. Na ostrovech bez něj uhrál český tým v kvalifikaci remízu 2:2, Ukrajinu pak doma v přípravě porazil hladce 4:0. V zápasech Čecha zastoupili Jan Laštůvka a Jaroslav Drobný.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy