RunCzech 2024

Zlín gólem Poznara udolal 1:0 Žižkov a upevnil si vedení ve druhé lize

Fotbalisté Zlína v 5. kole druhé ligy porazili doma 1:0 Žižkov a zvítězili počtvrté za sebou. Jedinou branku zápasu vstřelil v sedmé minutě útočník Tomáš Poznar. Ševci si upevnili první místo v neúplné tabulce před Chrudimí, která má zápas k dobru.

Fotbalisté Zlína
zdroj: x.com/footballzlin

Poznar se prosadil svým typickým způsobem hlavou a skóroval poprvé od letního návratu do klubu.

Zlín, který v minulém ročníku sestoupil z nejvyšší soutěže, ani v pátém utkání nové sezony neinkasoval. Žižkov prohrál po dvou zápasech a je devátý.

Prostějov se znovu nedočkal premiérového vítězství, přestože hrál proti Vlašimi od 13. minuty přesilovku po vyloučení Kurky.

O osm minut později navíc poslal domácí do vedení Matoušek, v 57. minutě ale Hodek zařídil Vlašimi bod. Středočeši udrželi neporazitelnost a jsou na čtvrté příčce, Prostějov je čtrnáctý.

Výsledky 5. kola druhé ligy:

Prostějov – Vlašim 1:1 (1:0)
Branky: 21. Matoušek – 57. Hodek. Rozhodčí: Starý – Slavíček, Beneš. ŽK: Habusta – A. Pudil. ČK: 13. Kurka (Vlašim). Diváci: 790.

Zlín – Žižkov 1:0 (1:0)
Branka: 7. Poznar. Rozhodčí: Beneš – Pochylý, Pfeifer. ŽK: Tkáč, Černín – Broukal, Klusák. Diváci: 1983.