Následuje
Jihostroj České Budějovice - Kladno volejbal cz

Zlatý pohár zná první semifinalisty. Dál jde výběr USA a Kostariky

Filadelfie (USA) – První dva celky mají na Zlatém poháru jistotu semifinálové účasti. Mezi nejlepší čtyři se dostaly výběry USA a Kostariky. Domácí Američané ve středečním čtvrtfinálovém zápasu mistrovství Severní a Střední Ameriky ve Filadelfii zvítězili nad Salvadorem 2:0. V sobotu se utkají s Kostarikou, která vyřadila Panamu vlastním gólem.

Slavící reprezentant USA Eric Lichaj
zdroj: ČTK/ZUMA/ autor: John Dorton

Američanům vyšel závěr prvního poločasu, kdy nejprve skóroval hlavou Omar Gonzalez a krátce po něm se v nastaveném čase střelecky prosadil další zadák Eric Lichaj. Trenér Bruce Arena postavil ve srovnání s předchozím zápasem do základní sestavy USA všech 11 jiných hráčů.

Po přestávce ale domácí reprezentanti několikrát chybovali v obraně a málem o náskok přišli. Nehrálo se zrovna v rukavičkách, při strkanici před americkým rohovým kopem kousl salvadorský stoper Henry Romero útočníka Jozyho Altidorea do ramena a ještě ho štípl do bradavky. Rozhodčí ho nepotrestal, to však ještě může dodatečně učinit vedení konfederace CONCACAF.

Zápas Kostariky s Panamou rozhodl přímý kop v 77. minutě, po němž Godoy poslal míč hlavou do vlastní sítě. Vítěznému kostarickému mužstvu to vyneslo první postup do semifinále od roku 2009.

Ve zbývajících čtvrtfinálových duelech se v Glendale utkají mexičtí obhájci titulu s Hondurasem a Kanada s finalisty minulého šampionátu z Jamajky.

Američané ve čtvrtfinále Zlatého poháru zdolali Salvador

Zlatý pohár, fotbalové mistrovství Severní a Střední Ameriky - čtvrtfinále ve Filadelfii:

Kostarika - Panama 1:0 (0:0)

Branka: 77. vlastní Godoy.

USA - Salvador 2:0 (2:0)

Branky: 41. O. Gonzalez, 45.+1 Lichaj.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy