Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
S hendikepem na vrchol, Havířov

Zkazili nám pověst, zlobí se Guardiola a chce omluvu. Hanebné, reagoval Mourinho na arbitráž

Manchester City by si zasloužil omluvu poté, co arbitrážní soud CAS zrušil jeho dvouletý zákaz startu v evropských pohárech od UEFA. To si myslí trenér anglického velkoklubu Pep Guardiola. Verdikt označil španělský stratég za dobrý den pro fotbal. "Byli jsme poškozeni. Lidé o nás říkali, že podvádíme," uvedl.

Rozzlobený kouč Manchesteru City Pep Guardiola
zdroj: REUTERS autor: Darren Staples

Podle Guardioly byla spekulacemi o tom, že porušoval finanční fair play, poškozena pověst klubu. A vymezil se také proti komentářům dalších trenérů z Premier League Josého Mourinha a Jürgena Kloppa.

Kouč Tottenhamu Mourinho označil rozhodnutí CAS udělit City pokutu deset milionů eur (zhruba 267 milionů korun) za nespolupráci při vyšetřování za hanebnou.

"Možná. Ta věc s těmi penězi, možná," reagoval Guardiola. "Ale José a všichni ostatní trenéři by si měli uvědomit, že jsme byli poškozeni."

"Zasloužíme si omluvu. Kdybychom udělali něco špatného, rozhodnutí UEFA a CAS bychom naprosto respektovali, protože bychom byli vinní. Máme ale právo se bránit, když máme pocit, že jsme se chovali správně. Tři nezávislí soudci to potvrdili," uvedl Guardiola.

Je nám líto, video expirovalo.
Manchester City v FA Cupu postupuje

Liverpoolský trenér Klopp k verdiktu arbitráže poznamenal, že to není dobrý den pro fotbal. "Naopak. Hrajeme podle stejných finančních pravidel jako všechny kluby v Evropě. Všechny. Kdybychom ta pravidla porušili, dostali bychom trest," uvedl Guardiola.

"Byli jsme poškozeni. Lidé o nás pořád říkali, že podvádíme a lžeme. Presumpce neviny neexistovala," řekl Guardiola.

Zároveň reagoval na slova šéfa španělské ligy Javiera Tebase. Ten je dlouhodobým kritikem City a zpochybnil, zda je CAS správným soudem pro to, aby rozhodoval takové kauzy.

Pep Guardiola na tiskové konferenci
zdroj: REUTERS autor: Jason Cairnduff

"Seňor Tebas neskutečně žárlí na Premier League a anglický fotbal. Navíc je to skvělý právní expert: příště se ho zeptáme, k jakému soudu máme jít a jací soudci nás mají soudit. Myslím, že by se měl spíš starat o La Ligu."

"My budeme hrát příští sezonu Ligu mistrů, seňore Tebasi, protože to, co jsme dělali, jsme dělali správně," dodal kouč City, kteří mají tři kola před koncem jistotu druhého místa v tabulce za bezkonkurenčním Liverpoolem.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy