Následuje
Branky, body, vteřiny

Žižkov jako poslední začal přípravu, ze Sparty přišel Folprecht

Praha - Fotbalisté Žižkova jako poslední ligový tým zahájili přípravu na novou sezonu. Trenérovi ligového nováčka Martinu Pulpitovi se na prvním tréninku hlásily tři nové tváře - z Mostu přichází obránce Kevin Lafrance, z Hlučína záložník Daniel Bartl a ze Sparty na hostování další středopolař Zdeněk Folprecht, který už pod televizní věží dříve působil. V jednání jsou i další dva záložníci. Ze Sparty by mohli Žižkovští získat také Pavla Kadeřábka a přijít by mohl rovněž Bassirou Dembélé, který přestal nastupovat v konkurenční Slavii. Hráčem Viktorie se definitivně stal Petr Zapalač, jenž v pražském celku dosud hostoval z Ostravy.

Viktoria potřebuje posílit především útočné řady, protože ji opustil nejlepší týmový střelec z uplynulé sezony Srb Miroslav Markovič. Na Žižkově už nebude působit ani talentovaný stoper Jakub Brabec, jenž přestupuje zpět do mateřské Sparty. Záložník Jan Novotný je nyní na testech v Polsku. Zatím není jisté, zda na Žižkově i na podzim zůstane talentovaný brankář Tomáš Vaclík, jenž má za sebou mistrovství Evropy jednadvacítek v Dánsku.

Žižkov po návratu do první ligy čeká nezvykle krátká, pouze měsíční příprava. Vedení původně plánovalo, že její část stráví na soustředění v Blšanech, ale momentálně je ve hře i varianta, že tým odcestuje do jihočeské Hluboké nad Vltavou.  

Na žižkovském stadionu je v plném proudu rekonstrukce trávníku a instalace vyhřívání. Práce by měly skončit do 31. července, první dva duely nové sezony odehraje Viktoria na hřišti soupeřů.

Příprava Viktorie Žižkov
Zdroj
ČTK, ČT24

Hlavní zprávy