Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Touchdown

Zimní fotbalová Tipsport liga zamíří i do Vyškova

Praha - Devatenáctého ročníku zimní fotbalové Tipsport ligy se stejně jako loni zúčastní sedm prvoligových celků. Tradiční přípravný turnaj odstartuje 8. ledna 2016 a vyvrcholí o dva týdny později dvoudenním Final Four na pražském Vyšehradě.

Utkání Tipsport ligy Brno - Jihlava
zdroj: isifa/mafra autor: Jiří Sláma

Liga je opět rozdělená na čtyři skupiny. Dvě české se budou hrát v Mladé Boleslavi a na Vyšehradě, moravské pak uvidí Olomouc s Vyškovem, který bude turnaj hostit poprvé. "Byl to tip od Zbrojovky Brno a Olomouce, že tam mají dobrou trávu," uvedl za organizátory Aleš Kolář.

Z první ligy se turnaje zúčastní Mladá Boleslav, Brno, Bohemians 1905, Jihlava, Zlín, Ostrava a dva výběry Olomouce. "Protože má Olomouc tým v první i druhé lize, tak nás požádala, aby mohly hrát oba. Nechtěli jsme ale, aby byli rozdělení na áčko a béčko, tak jsme je označili jako déčko a céčko podle skupin, kde hrají. Takže zatím nikdo neví, kdo kde nastoupí," řekl Kolář.

Druhou ligu budou reprezentovat nováček Vyšehrad, Pardubice, Varnsdorf, Táborsko, Opava, Znojmo, Frýdek-Místek a obhájce loňského triumfu Hradec Králové. "Někteří tradiční účastníci odřekli kvůli brzkému začátku ligy, která kvůli Euru startuje dřív. A kvůli podobné komplikaci odřekl i slovenský mistr Trenčín," řekl Kolář.

Opava se s Ostravou v bojích o umístění nestřetne, panuje strach z chuligánů

Do závěrečného Final Four postoupí vítězové skupin, celky na dalších příčkách budou hrát o umístění. "Výjimkou jsou Opava s Ostravou, které proti sobě v zápasech o umístění nenastoupí. Kluby nás o to samy požádaly, chceme předejít potížím s částí problémových fanoušků," vysvětlil Kolář.

Stejné jako loni zůstávají i finanční prémie. Ve skupině kluby za každý získaný bod získají pět tisíc korun, ve Final Four to bude 22 tisíc a za penaltový rozstřel dostanou dalších deset tisíc. "Zavedli jsme to loni a bylo zábavné sledovat, jak kluby s penězi naloží. Třeba Hradec si za to nakoupil ovoce a zeleninu," prozradil Kolář.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy