Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
České sportovní úspěchy

Žilina rozdala hráčům výpovědi, elitní slovenský klub míří do likvidace

Jeden z nejúspěšnějších slovenských fotbalových klubů míří do likvidace. Sedminásobný mistr ze Žiliny rozdal podle informací Šport.sk hráčům hromadné výpovědi ke 30. dubnu. Šošonům přitom patřilo v rozehrané sezoně nejvyšší slovenské soutěže druhé místo za Slovanem Bratislava.

Fotbalisté Žiliny
zdroj: mskzilina.sk

Do likvidace vstoupila Žilina v pátek. Vedení klubu to zdůvodnilo mimo jiné tím, že rozpočet týmu je postavený na příjmu z hráčských přestupů během letního období, přičemž "je více než pravděpodobné, že příjem z letních přestupů se bude blížit nule."

"Likvidátor bude postupovat ve smyslu zákona a musí nastolit stav, který nejlépe zhodnotí majetek společnosti. Zároveň po uvedení do funkce dal výpověď hráčům s nejvyššími základními platy a hráčům, kterým končí smlouvy v letním nebo zimním přestupovém období. Likvidátor se zároveň pokusí udělat dohodu o snížení platu s hráči, kteří ještě výpověď nedostali. Většinou jsou to velmi mladí a talentovaní hráči," uvedl klub.

Klub uvedl, že oporám nejdříve poslal návrh na snížení platu. Fotbalisté se ale rozhodli, že za ně bude vyjednávat prezident Unie fotbalových profesionálů Ján Mucha, což vedení Žiliny označilo za neférové.

Je nám líto, video expirovalo.
Úspěšný slovenský fotbalový klub Žilina je v likvidaci

"Přišel nám návrh na krácení smluv o 80 procent, což je podle mě příliš. Chtěli jsme s tím něco dělat tak, abychom se normálně s klubem dohodli, nechtěli jsme jít proti němu," uvedla na Facebooku brankářská jednička Dominik Holec.

"Mrzí mě, že to takhle dopadlo a že po 19 letech, kdy jsem byl hráčem MŠK Žilina, to došlo až tak daleko, že mi výpověď přišla kurýrem, aniž by mi někdo něco vůbec oznámil," dodal odchovanec klubu.

Vstup do likvidace přitom podle hlavního likvidátora Rastislava Otruby neznamená, že by klub okamžitě ukončil činnost.

"Zánik klubu přichází až v okamžiku, kdy bude proces likvidace ukončený. Samotná likvidace může trvat půl roku, tři měsíce nebo dva roky," řekl Otruba serveru Šport.sk.

"Co se týká procesu likvidace, tak není žádný předpis Slovenského fotbalového svazu, který by bránil tomu, aby klub nemohl pokračovat v lize," dodal.

Poslední mistrovský titul získala Žilina v roce 2017 pod vedením současného trenéra Plzně Adriána Guľy. V minulém desetiletí ji dovedli k ligovým prvenstvím i čeští kouči Pavel Hapal a Pavel Vrba. V aktuální sezoně v klubu působil jediný Čech, obránce Filip Kaša.

Zdroj
Šport.sk, ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy