Sportovní zprávy

Zenit i s Hulkem a Witselem prohrál s Těrekem Grozným

Petrohrad - Fotbalisté Těreku Groznyj zvítězili v přímém souboji o první místo v ruské lize na hřišti Petrohradu 2:0 a sesadili obhájce titulu z čela tabulky. K udržení čistého konta pomohl hostům i český obránce Martin Jiránek, ale kvůli zranění zápas nedohrál a v 65. minutě byl střídán.

Hulk v dresu Zenitu
zdroj: EPA autor: ANATOLY MALTSEV

Skvělý debut v dresu Těreku prožil brazilský útočník Aílton, jenž přišel před reprezentační pauzou z APOELu Nikósie a dnes dal v 85. minutě vítězný gól. Ve čtvrté minutě nastavení přidal druhou branku Igor Lebeděnko, který skóroval počtvrté v tomto ročníku a je nejlepším střelcem čečenského týmu.

Zenitu nepomohly ani dvě posily, za které utratil téměř dvě miliardy korun. Brazilský útočník Hulk odehrál druhý poločas, ale neprosadil se. Premiéru v ruské lize si odbyl i belgický záložník Axel Witsel, jenž přišel do hry v 69. minutě. Groznyj má před druhým Petrohradem náskok tří bodů, další utkání 8. kola se hrají o víkendu.