Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP Norsko

Zemřel bývalý trenér Liverpoolu Houllier. Tým se Šmicrem a Bergrem dovedl k triumfu v Poháru UEFA

Fotbalový Liverpool přišel o svou trenérskou osobnost. Ve věku 73 let zemřel francouzský kouč Gérard Houllier, který klub dovedl k vítězství v Poháru UEFA. Pod Houllierem tehdy hráli i čeští internacionálové Vladimír Šmicer a Patrik Berger.

Gérard Houllier
zdroj: AP autor: ANDREW MEDICHINI

Podle francouzských médií Houllier zemřel krátce po operaci srdce, kterou podstoupil v Paříži. Rodáka z Thérouanne kardiovaskulární problémy trápily dlouhodobě, například v roce 2001 během poločasové přestávky ligového zápasu Liverpool - Leeds musel kvůli srdci do nemocnice.

Bývalý kouč francouzské reprezentace vedl Liverpool v letech 1998 až 2004. S "Reds" i s dvojicí Šmicer, Berger vyhrál ve veleúspěšném roce 2001 pět trofejí - Pohár UEFA, Anglický pohár, Ligový pohár, Superpohár UEFA i anglický Superpohár.

Houllier si do Liverpoolu v roce 2002 přivedl dalšího Čecha, útočníka Baroše, kterého později koučoval i v Lyonu. Při poslední trenérské štaci působil v Aston Ville, kvůli srdečním potížím ale skončil už po devíti měsících v červnu 2011 a na doporučení lékařů se rozloučil s trenérskou kariérou.

"Jsem absolutně zničen zprávami o Gérardu Houllierovi. Ještě minulý měsíc jsem s ním domlouval návštěvu Liverpoolu. Toho muže jsem hrozně miloval, změnil mě jako člověka i jako hráče. Liverpool s ním zase začal vyhrávat trofeje. Odpočívejte v pokoji, šéfe," napsal na sociální sítě bývalý obránce Liverpoolu Jamie Carragher.

"Zlomilo mi srdce, když jsem se dozvěděl o odchodu svého někdejšího trenéra Gérarda Houlliera. Skvělý kouč a opravdový dobrosrdečný muž," přidala další bývalá opora "Reds" útočník Michael Owen na Twitteru.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články