Následuje
Golfista roku 2019

Zeman skončil u fotbalistů AS Řím

Řím - Trenér Zdeněk Zeman byl odvolán od fotbalistů AS Řím, ke kterým se před touto sezonou vrátil po třinácti letech. Český kouč doplatil na sérii špatných výsledků. Jeho tým nedokázal v italské lize pětkrát za sebou vyhrát a po páteční domácí porážce 2:4 s Cagliari mu hrozí, že klesne z osmého místa ještě níž. Mužstvo AS dočasně převzal asistent Aurelio Andreazzoli.

Zdeněk Zeman
zdroj: isifa/EPA

Český trenér doplatil na špatnou formu jeho mužstva - AS Řím se v současné době nachází na osmé pozici v tabulce a od posledního postupového místa do Ligy mistrů jej dělí již devět bodů. Římský celek zvítězil naposledy před Vánoci, kdy zdolal 4:2 AC Milán, a v novém roce získal z pěti zápasů jen dva body. Proto se o možném Zemanově odvolání spekulovalo, ale ještě v úterý sportovní ředitel Walter Sabatini po dvou pohovorech s pětašedesátiletým koučem prohlásil, že má trenér důvěru.

Změnila to nečekaná prohra s Cagliari, kterému patřila před zápasem 16. příčka. V závěru utkání se k Zemanovi obrazně i doslova otočili zády i fanoušci AS, kteří ještě po zápase protestovali proti současným výsledkům před stadionem. Po dnešní telefonické debatě s prezidentem klubu Jamesem Pallottou, který je v Bostonu, a tříhodinové poradě se vedení rozhodlo Zemana odvolat.

"Rozhodli jsme se propustit Zemana, protože to byl jediný možný krok," řekl novinářům jeden ze sportovních ředitelů AS Franco Baldini. "Není jediný, kdo nese zodpovědnost, ale v této chvíli můžeme vyměnit jen trenéra. Andreazzolimu věříme, zná hráče. Je tu dlouho, takže se tím ušetří čas," uvedl Baldini na adresu asistenta, jenž v klubu pracuje od roku 2005.

Zeman přitom po posledním zápase s Cagliari rezolutně odmítl, že by sám ze své funkce odešel. "Ani nebudu přemýšlet o tom, že bych kvůli jednomu špatnému výsledku odešel. Po zápase jsem se viděl s vedením a o žádném odstoupení jsme se nebavili, řešili jsme jen nepovedený zápas."

Poprvé působil pražský rodák na lavičce AS v letech 1997 až 1999, kdy uvedl do velkého fotbalu současnou klubovou ikonu Franceska Tottiho. Návrat do Říma si Zeman vysloužil povedenou minulou sezonou v Pescaře, kterou dovedl k postupu do Serie A.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy