Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Že jsme outsideři? Stejně chceme postoupit, řekl Uhrin, jenž by byl spokojený s nulou

Praha – Nebojácným dojmem působil před úvodním střetnutím 4. předkola Evropské ligy proti Anderlechtu trenér Slavie Dušan Uhrin mladší. Jeho svěřenci jsou proti belgickému týmu outsiderem, kouč sešívaných se však soupeře nebojí a chce udělat vše pro postup do skupiny. S ohledem na absenci záložníka Josefa Hušbauera má připravené dvě varianty sestavy.

Trenér Slavie Dušan Uhrin ml.
zdroj: ČTK autor: Doležal Michal

"Nemyslím si, že je výhoda, že nejsme favorit. Chceme postoupit a uděláme pro to maximum. Jsme na stejné pozici, jako jsme byli předtím s Portugalci. To si myslím, že je důležité, že to napětí v kabině je. Každý chce uspět," řekl Uhrin. "Byl bych spokojený, kdybychom doma nedostali branku," doplnil.

Je mu jasné, že souboj s Anderlechtem bude zatím největší prověrkou nově budovaného a posíleného slávistického týmu, který se letos vrátil do pohárů téměř po sedmi letech.

"Poháry hrajeme proto, abychom zjistili, na co ti hráči mají. V podstatě mimo Dušana Šventa a Milana Škody, který naskakoval v národním mužstvu, ani jeden z hráčů nehrál takhle těžké utkání. Je důležité odehrát takhle těžké utkání a ještě musí být vítězné, aby vám to přineslo hodně," podotkl Uhrin.

V úvodním utkání 4. předkola se bude muset obejít bez karetně potrestaného záložníka Hušbauera. "Budeme muset hrát trošku jinak. V hlavě mám dvě sestavy, na kterých se teď točím. Uvidíme, jestli budeme hrát na dva defenzivní záložníky nebo na jednoho. Rozhodnu se podle kvality dnešního tréninku," prohlásil Uhrin.

Anderlecht v posledních týdnech znatelně proměnil kádr a základní sestava je značně nečitelná. "Nejsilnější stránky jsou v útočné fázi. Mají tam řadu technických a rychlých hráčů v křídelních prostorech, útočí i krajní obránci. Pustili dominantního hráče Defoura, mají ve středové řadě mladé hráče, tam ani nevím, jak budou hrát. Jinak u obrany taky nevíme, jak budou hrát. Máme informace, že v posledních 14 dnech odešli dva stopeři. Tam měli velkou slabinu a možná budeme hrát na dva útočníky," dodal Uhrin.

Je nám líto, video expirovalo.
Slávisté si musí poradit s Anderlechtem bez Hušbauera
Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy