Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MS 2021 Dánsko

Závěr Premier League i s fanoušky. Do ochozů jich bude smět od května až 10 tisíc

Vytoužený návrat fanoušků na stadion se přiblížil. Tedy alespoň těch v Premier League. Podle zveřejněného vládního plánu na postupné uvolňování koronavirových opatření by se sportovní akce mohly v Anglii otevřít divákům ve třetím stupni. Od 17. května bude smět do ochozů až 10 tisíc příznivců. Elitní soutěž vyvrcholí týden nato.

Fanoušci Liverpoolu
zdroj: ČTK/PA/ autor: Phil Noble

Podrobný čtyřstupňový plán na postupné uvolnění restrikcí představil premiér Boris Johnson. Vládní koordinátor pro očkování Nadhim Zahawi oznámil, že od 29. března budou povoleny venkovní sporty včetně organizovaného sportování dětí, termín pro otevření vnitřních sportovišť zatím nespecifikoval.

Na všech stadionech s kapacitou více než 40 000 diváků bude v předpokládaném režimu povolena návštěva maximálně 10 000 fanoušků. Menší arény budou mít povolenou poloviční obsazenost, maximálně ale 4000 lidí.

Je nám líto, video expirovalo.
Angličtí fanoušci mohou vyhlížet květnový návrat na stadiony

"Turnikety našich sportovních stadionů se zase roztočí," prohlásil premiér Johnson. V postupu uvolňování ale budou podle něho hrát hlavní roli epidemická data, ne data v kalendáři. Sledovat se bude postup očkování, počty úmrtí a hospitalizací, nesmí dojít k nárůstu nákaz a komplikacím kvůli novým mutacím.

Zprávu uvítala anglická Fotbalová asociace. "FA je naprosto nadšena, že se brzy budou moci fanoušci vrátit zpět. Fotbal zkrátka bez nich není stejný a těšíme se na návrat plných stadionů, jakmile to bude bezpečné a možné," uvedli zástupci svazu v prohlášení.

Vláda rovněž hodlá prověřit další možnosti, jak by se v budoucnu mohly sportovní a další podobné akce obejít i bez uplatňování pravidel o sociálním odstupu. Jednou z možností bude testování před vstupem.

V Anglii se mohli vrátit fanoušci na stadiony krátce v prosinci, kdy byla povolena návštěva maximálně 2000 lidem. Poté ale opatření kvůli šíření nových mutací koronaviru opět zpřísnila.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy