Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Zápotočný: Lidi nám nevěřili, ale porážky jsme odčinili

Praha - Jako cenný výsledek, který má udělat tečku za nedávnou herní i výsledkovou krizí fotbalistů Sparty, bral výhru nad Athletikem Bilbao obránce Tomáš Zápotočný, jenž sebevědomí finalisty minulého ročníku soutěže nalomil vedoucím gólem. Po vítězství 3:1 si cenil toho, jak letenský tým zareagoval na sérii předchozích čtyř proher, po nichž sparťané byli pod tlakem.

Tomáš Zápotočný přijímá gratulace spoluhráčů
zdroj: ČTK autor: Michal Kamaryt

"Vnímali jsme, že nám spousta lidí před zápasem nevěřila, ale dnes jsme dokázali krásně odpovědět. Ty poslední porážky jsme dokonale odčinili," pochvaloval si Zápotočný, který zaujal místo v sestavě po zraněném Vlastimilu Vidličkovi a blýskl se důležitou trefou. "Využili jsme jistou krizi Bilbaa a tu naši snad ukončili. Takový úspěch nás musí nakopnout," věří Zápotočný.

Jeho trefa z prvního poločasu prý byla i dílem štěstí. "Dobře jsem si přebral míč a jen do něj pak práskl. Jak pršelo, tak to gólmanovi nadělalo problémy. Asi to měl chytit. Sám jsem byl překvapený, že to tam prošlo," popisoval Zápotočný. Podle zkušeného zadáka rozhodly zaujetí a snaha, které sparťané proti španělskému favoritovi předvedli. "Je to trochu smutné, že taková koncentrace není třeba v zápase proti Příbrami," uvedl Zápotočný.

Je nám líto, video expirovalo.
Ohlasy sparťanů po výhře nad Bilbaem

Sparťané podle něj po sérii nezdarů nepodléhali panice a pomohla jim schůzka po sobotní porážce na Slavii, na níž si vyříkávali důvody herního propadu. "Asi hodinu jsme spolu seděli, ale bylo to rozumné a prospěšné," uvedl Zápotočný. "Zápas a výhra s Bilbaem jsou věci, které nás musí nakopnout. A je nutné, abychom žrali trávu i při zápasech v lize. Pokud možno hned v pondělí proti Ostravě," prohlásil.

Jako naprosto zasloužené viděl vítězství Sparty nad Bilbaem brankář Tomáš Vaclík. Doufá, že domácí výhra 3:1 ve druhém zápase skupiny Evropské ligy pomůže letenskému týmu zvednout sebevědomí po předchozí sérii čtyř proher. Vaclík přiznal, že sparťané před utkáním nepředpokládali, že by finalistu minulého ročníku zdolali tak suverénně. "Nečekali jsme to, ale všichni jsme si to přáli a od začátku si za tím šli," řekl třiadvacetiletý gólman.

Za úspěchem viděl aktivitu domácích. "Nechtěli jsme hrát žádného zanďoura, chtěli jsme si to s nimi rozdat a být aktivní. Doufám, že se od tohoto výkonu, kdy se nám dařilo hrát to, co bychom chtěli hrát, někam odrazíme. Po čtyřech porážkách byla naše reakce v dnešním zápase naprosto vynikající," uvedl Vaclík. Sparta je ve skupině I se třemi body druhá za suverénním Lyonem, s kterým na úvod prohrála 1:2.

Zřejmě nejdůležitější zákrok předvedl tři minuty po přestávce, kdy vytěsnil nebezpečnou hlavičku Gurpegiho. "Jsem rád, že jsem to chytil, protože to byl podle mě jeden ze zlomových momentů zápasu. Za chvíli jsme dali na 3:0 a už se nám to vítězství přiblížilo víc," připomněl Vaclík. "Nechtěli jsme zalézt, i když Bilbao i potom nějaký tlak vytvořilo. Kluci hráli až do konce a nebylo to takové, že bychom poslední čtvrthodinu jenom bránili," doplnil Vaclík. 

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy