Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
VK UP Olomouc - Grupa Azoty Chemik Police

Zápas s Maďary bude pro sebevědomí důležitý, ví Jiráček

Praha - Podle reprezentačního záložníka Petra Jiráčka je páteční generálka s Maďarskem pro české fotbalisty hodně důležitá. Především kvůli získání sebevědomí před mistrovstvím Evropy. Věří, že i jemu pomůže dostat se do herní pohody poté, co ve Wolfsburgu na jaře pravidelné herní zatížení postrádal.

Irsko - Česko
zdroj: ČTK/AP

"Úvod angažmá ve Wolfsburgu mi vyšel, ale pak přišlo zranění, vypadl jsem ze sestavy a těžko jsem se do ní dostával zpátky. Jsem v trochu opačné pozici než na podzim v Plzni, kdy jsem hrál dvakrát týdně," řekl Jiráček při dnešním setkání s novináři. "Jak na tom jsem, ukáže až samotné mistrovství, ale věřím, že to bude v pohodě. Určitě mi pomůže i ta páteční příprava s Maďarskem," dodal. Právě páteční generálku považuje za velmi důležitou.

"Samozřejmě se připravujeme na soupeře na mistrovství Evropy, ale i Maďary bereme hodně vážně. Ten zápas je pro nás důležitý z hlediska sebevědomí. Také si chceme vyzkoušet varianty hry a důležitý bude i vůči divákům, které bychom si chtěli přiklonit na naši stranu," řekl Jiráček. Připouští, že zápas bude z pohledu českých hráčů zřejmě opatrnější. "Nikdo z nás se nebude chtít týden před Eurem zranit, to je jasné, ale i tak budeme chtít vyhrát a ukázat svou formu," doplnil.

Nominace na mistrovství mu udělala velkou radost i proto, že se může znovu vidět s bývalými spoluhráči z Plzně a dalšími reprezentanty. "Hrozně jsem se na reprezentaci těšil, protože je tu super parta. Navíc je tu spousta kluků z Plzně. Tahle parta mi ve Wolfsburgu ještě trochu chybí, takže si to teď chci užít," řekl druhý nejlepší fotbalista ČR za rok 2011.

Ani ho nepřekvapilo, že se v reprezentaci sešel s nováčkem Vladimírem Daridou z Plzně. "Rok jsem s ním hrál a vím, že je to vynikající hráč. Bylo jen otázkou času, než dostane takovouhle šanci. Držím mu palce a moc mu to přeju," prohlásil.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy