Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv Z 2004: Česko - Nizozemsko

Zápas Baníku a Sparty táhne, za jeden den byl vyprodán

Ostrava - Přímý souboj o první místo v ligové tabulce mezi fotbalisty Ostravy a Sparty se v neděli odehraje v kulise vyprodaných Bazalů. Hned v prvních hodinách předprodeje se dnes na prodejních místech vytvořily několikasetmetrové fronty a během necelých osmi hodin byl stadion s kapacitou 17 372 zcela vyprodán. Ostrava zažila největší poptávku po vstupenkách od mistrovské sezony 2004. Mánii přiživil pondělní úspěch Baníku, který v dohrávce 26. kola zvítězil ve vršovickém Ďolíčku 1:0 a bodově se dotáhl na vedoucí Spartu. Už před zahájením předprodeje se tak dnes tvořily dlouhé řady fanoušků.

"Teď to vypadá asi tak, že kapacitu stadionu bychom naplnili možná dvojnásobně. Hlavní tribuna byla vyprodaná okamžitě, zbytek lístků na nekrytou tribunu jsme prodali do páté hodiny odpoledne. I když se zájem dal čekat, nepředpokládali jsme, že bude až tak obrovský," řekl manažer Baníku pro komunikaci a vnější vztahy Igor Bruzl. 

S přibývajícím časem rostly i řady lidí. Před klubovým fanshopem na Jiráskově náměstí v centru Ostravy první zájemci bivakovali už čtyři hodiny před otevřením. Fronta se postupně natáhla až na několik stovek metrů vzdálený most Miloše Sýkory. 

Bazaly budou znovu úplně vyprodány po necelých dvou letech. Kapacita 17 372 míst byla naposledy zaplněna v závěrečném kole předminulé sezony, kdy Baník doma zdolal Bohemians 1905 2:0 a z třetího místa si zajistil postup do Poháru UEFA. Pravidelně býval ostravský stadion vyprodán během jara v mistrovské sezoně 2003/04.

Je nám líto, video expirovalo.
Na zápas Baníku se Spartou se stály fronty
Zdroj
ČTK, ČT24

Hlavní zprávy