Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Na EURO s Michaelem Krmenčíkem

Zaniolo táhne Římany, v Lize mistrů dvěma góly sestřelil Porto. Nikdy jsem nečekal něco takového, přiznal

Po dobrých výkonech v italské lize zazářil Nicoló Zaniolo i v Lize mistrů, když dvěma góly zařídil výhru 2:1 v úvodním osmifinále proti Portu. Teprve devatenáctiletý záložník se stal nejmladším Italem, který dal v Lize mistrů dvě branky v jediném utkání.

Nicoló Zaniolo
zdroj: Reuters autor: Alberto Lingria

"Byl to neuvěřitelný večer. Nemám slov. Nikdy jsem nečekal něco takového," prohlásil Zaniolo po utkání, ve kterém v 70. a 76. minutě zužitkoval akce spoluhráče Edina Džeka. Ten mu nejprve nahrál na gól, později Zaniolo úspěšně dorážel střelu do tyče.

"Slavit před naším kotlem byl mimořádný pocit. Těžko to popsat. Vím ale, že chci dávat mnohem více branek před naším kotlem," usmíval se Zaniolo.

Do AS Řím přišel loni v létě z Interu Milán v rámci výměny za Radju Nainggolana. Jeho cena byla 4,5 milionu eur (asi 116 milionů korun).

Nyní už je minimálně dvojnásobná (podle transfermakt.com činí 10 milionů eur) a ze Zaniola je vycházející hvězda italského fotbalu.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih utkání AS Řím - FC Porto

"Zaniolo bude opravdovým šampionem. To si nemyslím jen já, ale každý. Jeho fyzická síla je na jeho věk neuvěřitelná. Navíc ji kombinuje se skvělou technikou," ocenil mladého spoluhráče kapitán AS Daniele De Rossi.

Také trenér Eusebio Di Francesco má pro mladíka slova chvály, ale zároveň se ho snaží udržet nohama na zemi.

"Už od svého příchodu si vede nad očekávání dobře. Máme tu velký talent, o který je třeba se dobře starat a dát mu prostor k růstu," řekl kouč AS Řím.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy