Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Dohráno

Žambůrek mění Anglii za Dánsko. Nově bude nastupovat za Viborg

V Premier League v dresu Brentfordu šanci nedostal, a tak se rozhodl ke změně. Český reprezentant do 21 let Jan Žambůrek mění Anglii za Dánsko, kde bude hrát za Viborg. S klubem podepsal smlouvu do roku 2025.

Jan Žambůrek po přestupu do Viborgu
zdroj: Twitter Sport Invest

Žambůrek vyměnil dres jednoho ligového nováčka za druhého. V dánském týmu, který je osmý v tabulce, se opět sejde s trenérem Larsem Friisem, který působil také v Brentfordu. "Určitě to byl jeden z hlavních důvodů. Trenéra znám, trenér zná mě. V Brentfordu je hodně Dánů, díky kterým mám ponětí o dánské lize," uvedl Žambůrek.

Viborg na něj udělal výborný dojem. "Atmosféra v klubu i nastavení lidí, jak jsou všichni otevření a snaží se mi usnadnit vstup do nového prostředí, to je strašně příjemné. Je to rodinný klub, který má po postupu do dánské ligy velké ambice," řekl odchovanec pražské Slavie.

V Premier League si nezahrál. V minulé sezoně naskočil do šesti zápasů druhé anglické ligy jako náhradník, předtím hostoval v třetiligovém Shrewsbury.

"Premier League je sice nejlepší soutěž na světě, ale konkurence byla opravdu velká. Abych se dál rozvíjel, tak jsem cítil, že budu muset přestoupit. Měl bych zkvalitnit, popřípadě vytvořit konkurenci ve středu zálohy," řekl Žambůrek. Brentford opustil po třech a půl letech.

"Odchod do Viborgu dává smysl ve všech směrech. V Anglii se toho Honza hodně naučil. Jako mladý hráč patřil do kádru klubu Premier League, a i když se nedostal do ligového zápasu, už jen tréninkový proces v takovém klubu je obrovskou zkušeností a známkou nejvyšší kvality. Teď nastal čas posunout se do dobré ligy a týmu, kde dostane adekvátní prostor a bude patřit k důležitým hráčům," uvedl šéf fotbalové sekce Sport Investu Viktor Kolář.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články