Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Proti hendikepu

Záložník Vacek míří ze Sparty do italské Verony

Praha - Sparťanský záložník Kamil Vacek přestoupí z pražského klubu do italského Chieva Verona. Čtyřiadvacetiletý fotbalista by měl v severoitalském městě podstoupit zdravotní testy, oba kluby už jsou údajně na transferu českého reprezentanta dohodnuty. Záložník by měl pomoci Spartě v zápasech play-off Evropské ligy proti Vaslui a také ve dvou následujících ligových zápasech. Poté zamíří do Verony, která za něj musela letenským zaplatit zhruba 3,7 milionů eur.

Letenští informace o přestupu potvrdit nechtějí. "Nebudeme potvrzovat konkrétní kluby, to se prostě nedělá. Můžeme říct, že zájem je z Itálie," uvedl personální ředitel Sparty pro sportovní oblast Jakub Otava.

O Vackově odchodu do Itálie se diskutovalo již delší dobu. Oba kluby si údajně daly čas do konce srpna, až bude mít Sparta po kvalifikaci Evropské ligy, tvrdil Vackův agent před časem. "O Kamila měly zájem zahraniční kluby už v posledních dvou přestupních termínech, ale tentokrát je zájem nejvážnější. Verona však respektuje, že Sparta chce mít hráče k dispozici ještě během srpna, a tak se případný odchod bude řešit definitivně až na jeho konci," řekl hráčův agent Pavel Zíka.

Vacek se netajil tím, že vidina angažmá ve Veroně je pro něj velmi lákavá. "Koho by netěšil zájem z klubu z italské ligy. Je to i ocenění mé práce. Nabídek na přestup ze Sparty už na mě bylo víc, ale tahle je asi první taková, která opravdu dává smysl. Chtěl bych to tam zkusit, ale teď zatím nemá cenu nic řešit. Uvidíme, jak se to vyvine, je to i věc vedení obou klubů," uvedl Vacek na konci července.

Je nám líto, video expirovalo.
Vacek odejde do Verony

Vacka má ve Spartě nahradit slovenský středopolař Peter Grajciar, který je znám svými dalekonosnými trefami trestných kopů. Sedmadvacetiletý hráč již ve Spartě podepsal čtyřletou smlouvu.

Zdroj
ČT24

Hlavní zprávy