Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Záklonu při penaltě si všiml i Ronaldo. Kopnul jsem ji špatně, řekl Schick

Po domácí porážce 0:4 v Lize národů s Portugalskem útočník Patrik Schick uznal, že česká reprezentace čelila během sobotního večera až příliš silnému soupeři. Podle šestadvacetiletého ostrostřelce by na vítězství favorita možná nic nezměnil ani případný kontaktní gól z penalty, kterou na konci první půle neproměnil.

V nastaveném čase úvodního dějství zahrál za stavu 0:2 ve vápně rukou Cristiano Ronaldo, ale Schick svůj pokus poslal s lehkou tečí od břevna nad. "Nebylo to terénem, špatně jsem to kopnul. Předem jsem se rozhodl, že to dám doprostřed, ale byl jsem moc v záklonu a dal jsem do toho příliš síly," popsal Schick.

Před začátkem druhé půle s ním pokutový kop konzultoval i Ronaldo. "Přišel za mnou a sám mi říkal, že viděl, že jsem byl moc v záklonu," okomentoval český forvard krátký rozhovor dvou nejlepších střelců loňského Eura.

Schick se vrátil do národního týmu téměř po roce, z posledních reprezentačních utkání ho vyřadily zdravotní problémy. Souboj s mistry Evropy z roku 2016 ale skončil nejtěžší domácí porážkou v samostatné české historii.

Portugalec Diogo Dalot oslavuje gól v Edenu
zdroj: REUTERS

"Portugalci byli mnohem lepší, hráli jsme proti světové kvalitě. Dělali jsme strašně moc chyb a směrem dopředu jsme ve druhé půli už vůbec nic neměli. Hráli jsme zbytečně defenzivně, nešel nám ani presink, dostávali se přes něj úplně jednoduše," zhodnotil Schick.

Schick: Doufám, že budu na úterý připravený

Útočník Leverkusenu dohrával zápas s ovázanou rukou, na kterou mu po souboji v prvním poločase šlápnul záložník Rúben Neves. "Při výskoku mi celou váhou dupnul kolíky na ruku, což bylo samozřejmě bolestivé. Doufám, že to není zlomené a na další zápas budu připravený," připomněl Schick závěrečný duel skupiny A2.

Češi musí v úterý ve Švýcarsku vyhrát, aby se zachránili mezi elitou.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články