Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv Z 2000: Česko - Nizozemsko

Zájemci o Jankta mají smůlu. Udinese hodlá oporu pustit nejdříve v létě

Kolem Jakuba Jankta dlouhodobě krouží kluby z Anglie a také AC Milán. Zejména jméno italského velkoklubu je velmi často zmiňováno. Zaměstnavatel českého reprezentanta Udinese však o odchodu opory během zimy nechce slyšet. Sportovní ředitel Manuel Gerolin prohlásil, že mladý záložník zůstane minimálně do léta, než bude mít klub odpovídající náhradu.

Jakub Jankto v objetí spoluhráče Behramiho
zdroj: ČTK/AP/Alberto Lancia

"Jankto v lednu neodejde, říkali jsme to už několikrát. Chceme udržet naše hráče do léta, protože jsme v tabulce na zajímavé příčce. A na konci sezony pak uvidíme, co bude," řekl Gerolin.

O možném Janktově odchodu se spekuluje už delší dobu. Jednadvacetiletý záložník, který má v Udine smlouvu do června 2021, odehrál v této sezoně v Serii A 18 utkání a připsal si v nich tři branky a pět asistencí. Další dva góly a přihrávku má na kontě v Italském poháru.

"Obdrželi jsme spoustu nabídek, to je pravda. Ale naše zásady byly vždy stejné a každý ví, že chceme dokončit sezonu s hráči, kteří mohou přinést fanouškům radost a vybojovat umístění, na které jsme několik let nedosáhli," uvedl Gerolin.

"Než se poté vzdáme našich hráčských klenotů, musíme najít odpovídající náhrady, abychom v žádném případě nebyli slabší," dodal.

Udine patří v tabulce osmé místo dva body za šestou Sampdorií i sedmým Bergamem, oproti kterému má zápas k dobru.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy