Následuje
Slovensko - Švédsko

Zájem o Krmenčíka? Jeho odchod není téma, ale stát se může cokoliv, uznal Vrba

Na podzim zářil a jedenácti brankami v lize pomohl Michael Krmenčík Plzni k jasnému prvnímu místu v tabulce. Není tak nijak překvapivé, že kolem něj krouží celá řada zahraničních celků. Pro kouče Viktorie Pavla Vrbu však jeho odchod není v současnosti téma, i když přiznává, že stát se může cokoliv. Pro všechny případy lídr nejvyšší domácí soutěže už na začátku zimní přípravy koupil Tomáše Chorého z Olomouce.

Pavel Vrba na tiskové konferenci
zdroj: ČTK autor: Chaloupka Miroslav

Chorý přišel k lídrovi nejvyšší soutěže údajně za částku převyšující 20 milionů korun. "Jsou hráči v české lize, o které zájem máme. U Tomáše to bylo trošku jednodušší v tom, že měl výstupní klauzuli. Takže jsme jednali a jsem rád, že se rozhodl pro Plzeň," řekl Vrba. 

"Vycházíme i z toho, že momentálně je dost velký zájem o Michala Krmenčíka. Chceme mít dalšího hrotového útočníka, abychom byli připraveni na alternativu, že třeba Michal odejde. Myslím, že ale není téma odchod Krmenčíka v tomto období, spíš chceme doopravdy posílit. Může se stát cokoliv," doplnil kouč.

Čtyřiadvacetiletý Krmenčík na podzim zářil, vstřelil 11 ligových gólů a přidal šest asistencí. Střeleckou formu měl i v Evropské lize a rovněž si vypracoval pevné místo v reprezentaci. "Michal hraje výborně a zájem o něj bude. Dlouhodobě se může stát, že o Michala přijdeme. Nechceme to řešit jako někdo jiný, my na to chceme být připraveni," prohlásil Vrba.

Chorý podle něj má předpoklady, aby se v Plzni prosadil. To se na podzim nepovedlo jinému útočníkovi Jakubu Řezníčkovi, který stráví jaro na hostování v Olomouci.

"My to bereme i s perspektivou. Tomáš má 22 let, nechtěli jsme staršího hráče, který by tady odehrál možná sezonu," upozornil čtyřiapadesátiletý trenér.

"V Olomouci na něj strašně sázeli v soubojových věcích, my jsme možná víc do kombinace. Nemyslím, že by to pro něj měl být problém, protože dokáže hrát i dobře na míči a udržet je. Do našeho způsobu hry by mohl zapadnout velice slušně," dodal Vrba, jehož tým vede prvoligovou tabulku o 14 bodů před Slavií a Olomoucí.

V zimním přestupovém období Vrba další posily neočekává. "Pokud budeme vědět o lepších hráčích v české lize, tak samozřejmě zájem z naší strany bude. Momentálně máme hráče, o kterých jsme přesvědčení, že do Plzně patří. Nemáme důvod dělat nějaké širší nákupy, myslím, že by to nebylo správné," uvedl bývalý kouč české reprezentace.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy