Následuje
Sportovní zprávy

Zadržený Pelta byl kvůli zdravotním problémům převezen do Brna

Praha – Předseda Fotbalové asociace ČR Miroslav Pelta, který čelí obvinění z podvodů s dotacemi, byl ze zdravotních důvodů převezen ve středu v noci z Prahy do brněnské vazební věznice s nemocnicí, kde se podrobí vyšetření. 

Miroslav Pelta
zdroj: ČTK autor: Václav Šálek

Původní informaci serveru sport.cz potvrdil právní zástupce šéfa FAČR Bronislav Šerák. "Volali z kanceláře, že přišlo vyrozumění o tom, že byl pan Pelta převezen k hospitalizaci do nemocnice vazební věznice v Brně. Informace o jeho zdravotním stavu nemám, jen nám to oficiálně oznámila Vězeňská služba Ruzyně," sdělil Šerák.

Půlmiliardová dotace pro sport se podle policie dělila nezákonně

Pelta je spolu s náměstkyní ministryně školství Simonou Kratochvílovou a bývalým šéfem ministerského odboru Zdeňkem Břízou stíhán kvůli zneužití pravomocí úřední osoby, sjednání výhody při zadání veřejné zakázky a porušení povinnosti při správě cizího majetku.

Obvinění čelí i FAČR, asociace však už dříve jakékoliv provinění odmítla. Ve stínu aféry také ministryně školství Kateřina Valachová pozastavila dotace pro sport a následně oznámila, že k 31. květnu odstoupí z funkce.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy