Následuje
FIS magazín SP

Žádný odchod, žádné hádky. Messi: Jsou to všechno lži

Barcelona – Messi se rozhádal s trenérem a chce z Barcelony odejít. Takové zprávy se v posledních dnech objevovaly v médiích po celém světě. Sám hráč se však proti těmto informacím tvrdě ohradil. "Četl jsem, že můj otec jednal s Manchesterem City a s Chelsea... Jsou to všechno jenom lži a mrzí mě o to víc, protože je šíří lidé z Barcelony," prohlásil hvězdný útočník.

Lionel Messi (vlevo) slaví společně s Neymarem vstřelenou branku
zdroj: ČTK/EFE autor: TONI GARRIGA

"Nikdy jsem klubu nedal ultimátum kvůli tomu, abych zůstal," řekl Messi v rozhovoru pro klubovou televizi. "Je nesmysl hledat nějaký konflikt mezi mnou a trenérem, protože žádný není. A také jsem po klubu nikdy nechtěl, aby kvůli mě někoho vyhodil," dodal v narážce na údajné neshody s Luisem Enriquem.

"Nevím, proč na nás házejí tolik špíny. Právě proto ale musíme držet při sobě," uvedl Messi s tím, že na přestup z katalánského klubu, kde působí od třinácti let a se kterým mimo jiné vyhrál šestkrát španělskou ligu a třikrát Ligu mistrů, rozhodně nepomýšlí. "Četl jsem, že můj otec jednal s Manchesterem City a s Chelsea... Jsou to všechno jenom lži a mrzí mě o to víc, protože je šíří lidé z Barcelony," prohlásil.

O špatné atmosféře v klubu spekulovala média od nedávné nečekané prohry 0:1 se San Sebastianem. Před zápasem se Messi údajně pohádal na tréninku s Enriquem, který ho poté nechal jen na lavičce. Poslední výsledky ale ukazují, že krize už je zažehnána.

Katalánci ve čtvrtečním úvodním osmifinále Španělského poháru deklasovali Elche 5:0, o tři dny později porazili 3:1 obhájce titulu Atlético Madrid a na vedoucí Real ztrácí jeden bod. "Měli jsme nějaké problémy, ale teď už jsou definitivně za námi. Jsme opět jeden tým," řekl po utkání brazilský útočník Neymar.

Trenér Enrique tolik optimistický nebyl. "Máme tři body, odskočili jsme jednomu z našich rivalů, ale nic víc. Situaci kolem klubu sice uklidní jen vítězství, ale jakmile prohrajeme, všechno se vrátí," prohlásil. "Proto se soustředím jen na to, co můžu ovlivnit. Navíc o mém působení v Barceloně budou rozhodovat tituly a ty se získávají až na konci sezony," dodal.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy