Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Olympijský magazín

Začíná série tří derby pražských \"S\". Zvedne se Slavia z krize?

Praha - Souboj pražských "S" je vždy velkým fotbalovým svátkem a v nastávajících jedenácti dnech si fanoušci přijdou na své, protože Slavia se Spartou se utkají v soutěžních zápasech hned třikrát. První souboj se odehraje dnes v Edenu v rámci úvodního čtvrtfinále Ondrášovka Cupu. Nejvypjatější tuzemský fotbalový zápas v týdnu získal další náboj kvůli změně na lavičce Slavie, na níž skončil Karel Jarolím. Před derby má "sešívané" probrat staronový kouč František Cipro, který Slavii naposledy vedl před deseti lety. Další informace přináší server fotbalživě.cz.

Pohárová odveta se bude hrát na Letné 15. dubna a mezitím se týmy střetnou 12. dubna v 24. ligovém kole na stejném místě. Druhý pohárový duel se měl hrát o týden dříve, ale byl odložen kvůli pražskému setkání amerického a ruského prezidenta, při němž mají Barack Obama a Dmitrij Medveděv podepsat dohodu START o jaderném odzbrojení. O dnešní souboj podle všeho přijde Erich Brabec, jehož start ve sparťanské obraně měl derby také vyhrotit. Ještě loni v květnu jako kapitán dovedl Slavii ke druhému titulu v řadě, aby mu vzápětí Jarolím vzkázal, že s ním už nepočítá.

Stoper Brabec zřejmě do derby nenastoupí

Brabec se oklikou přes Ankaraspor a Ankaragücü v zimě vrátil do Prahy, ale do tábora hlavního slávistického rivala. Třiatřicetiletý zadák však u prvního derby zřejmě nebude, protože si v nedělním ligovém duelu s Brnem poranil sval.


Velcí soupeři se nacházejí před vzájemnou bitvou ve zcela jiném rozpoložení. Zatímco Sparta odstartovala jaro velmi dobře a vyhoupla se do čela tabulky, Slavie je v hluboké krizi. V tabulce klesla s velikou ztrátou na osmé místo a prakticky jediná cesta do Evropy vede právě přes úspěch v domácím poháru. 

Atmosféru v táboře Slavie poznamenaly i nevídané turbulence spojené s odvoláním Jarolíma, který nakonec v úterý po třech ligových nezdarech sám odstoupil, přestože už před pondělním utkáním v Ostravě měl od vedení nůž na krku a nakonec jej šéfové ještě přesvědčovali, aby do konce sezony vydržel.

Cipro: Nesmíme se dopouštět triviálních chyb

Přesto Slavii povede do derby Cipro, který měl na seznámení s týmem pouze včerejší trénink. Zkušený lodivod však nejde do neznáma, mužstvo měl pod dohledem i díky tomu, že ve Slavii před přesunem na trenérský post vykonával funkci hlavního skauta.


Sparta se podle nového slávistického kouče na jaře neustále lepší. "Proti Brnu podala vynikající výkon, je na ní vidět, že se hráči dobře sehrávají," řekl Cipro. Cestu k případnému úspěchu vidí především ve zlepšení defenzivy. "Základem je, aby se kluci nedopouštěli triviálních chyb, jaké třeba udělali v Ostravě. Takové se nevidí ani v nižších soutěžích a mužstvo to strašně sráží," dodal Cipro, který nevyloučil některé změny v sestavě. 

Sparťané pojedou do Edenu plni sebevědomí, na podzim zde zvítězili brankou Wilfrieda 1:0. Tím po 20 zápasech ukončili ligovou nedobytnost nové slávistické arény.

Předpokládané sestavy:

Slavia: Vaniak - Krajčík, Trapp, Kopic, Hubáček - Grajciar, Ragued, M. Černý, Janda - Vlček, Šenkeřík. 

Sparta: Blažek - Kušnír, Řepka, Kladrubský, Pamič - Hoheneder - Sionko, Kucka, Žofčák - Kadlec, Wilfried. 

Absence: Hloušek, Vomáčka, Kaufman, Naumov (všichni zranění) - Brabec, Hejda (nejistý start), Hušek (zranění).

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy