Následuje
ODM 2020: Studio

Za skvělé výkony prodloužená smlouva. Solskjaer si vysloužil tříletý kontrakt u United

Měl to být kouč jen do konce sezony, než se najde náhrada. Jenže Ole Gunnar Solskjaer, nástupce neúspěšného Josého Mourinha, vytáhl Manchester United z nejhoršího a sérií úspěchů jak v Premier League, tak také Lize mistrů, si řekl o novou tříletou smlouvu.

Ole Gunnar Solskjaer
zdroj: Reuters autor: JOHN SIBLEY

Z devatenácti soutěžních zápasů vybojovalo mužstvo pod vedením Solskjaera 14 výher a dvě remízy. V Premier League dokonce hráči United v tomto období získali nejvíce bodů ze všech klubů.

Solskjaer odehrál za United 366 zápasů mezi roky 1996 a 2007 a za klub nastřílel 126 branek. Do konce roku 2010 vedl rezervu prvního týmu jako začínající trenér.

"Od prvního dne, kdy jsem nastoupil, cítil jsem se jako doma v tomto skvělém klubu," uvedl Solskjaer. "Byla to čest hrát za Manchester United a začít zde s trénováním. Poslední měsíce byly fantastickou zkušeností a chtěl bych poděkovat všem trenérům, hráčům a zaměstnancům za to, jaké úsilí jsme zatím odvedli."

"Tohle je práce, o které jsem snil a jsem nesmírně rád, že mám možnost vést klub dlouhodobě. Snad se nám podaří pokračovat v úspěšných výsledcích, které si naši úžasní fanoušci zaslouží," dodal Solskjaer v prohlášení.

S fungováním týmu je spokojeno také vedení klubu v čele s viceprezidentem Edem Woodwardem.

"Od jeho příchodu v prosinci, kdy nastoupil jako dočasný kouč, mluví Oleho výsledky za sebe. Nejde ale jen o výkony a výsledky. Ole přináší zkušenost hráče a trenéra s touhou dát příležitost mladým hráčům a dobře také rozumí kultuře klubu. To vše znamená, že je správnou osobou, která má vést Manchester United vpřed," řekl Woodward na adresu usměvavého Nora.

V tabulce United momentálně bojují o čtvrté místo, znamenající postup do Ligy mistrů. Na páté příčce ztrácejí dva body na čtvrtý Arsenal a o bod víc na třetí Tottenham. O bod za sebou mají Chelsea. V Lize mistrů narazí United ve čtvrtfinále na Barcelonu.

Zdroj
ČTK, manutd.com [manutd.com], Twitter.com

Hlavní zprávy