Následuje
Sportovní zprávy

Za přestup do Ruska trest? Rakickij chybí v nominaci Ukrajiny

V ukrajinské reprezentaci měl stabilní místo uprostřed obrany, nyní ale možná časy v národním týmu pro Jaroslava Rakickijho skončily. Devětadvacetiletý stoper chybí v nominaci na úvodní zápasy kvalifikace mistrovství Evropy s Portugalskem a Lucemburskem. Kouč Andrej Ševčenko jeho vynechání nevysvětlil, ale hlavním důvodem je podle spekulací přestup do ruské ligy, kde nově hraje za Zenit Petrohrad.

Michael Krmenčík uniká obránci Ukrajiny Jaroslavu Rackijmu
zdroj: ČTK autor: Šálek Václav

Média už po lednovém oznámení odchodu devětadvacetiletého obránce ze Šachtaru Doněck do klubu ze znepřáteleného Ruska spekulovala, že Rakickij může být z národního týmu vyřazen.

Rakickij odehrál za národní mužstvo 54 zápasů, naposledy nastoupil v říjnovém utkání Ligy národů proti Česku, které Ukrajinci doma porazili 1:0. Po oznámení přestupu do ruské ligy byl hráčův Instagram zaplaven kritickými a často urážlivými komentáři.

Ukrajina obviňuje sousední Rusko z anexe Krymu i části východoukrajinského Donbasu, ovládnutého proruskými separatisty v krvavém konfliktu, který si od jara 2014 vyžádal více než 10 000 mrtvých. Moskva obvinění z vojenské podpory separatistů odmítá.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy