Následuje
Studio fotbal - Dohráno

Za Jablonec jsem moc rád. Za Dynamo a Astanu už méně, připouští Koubek

Českého soupeře do skupiny Evropské ligy chtěl a přání se mu splnilo. Tomáš Koubek bude v dresu francouzského Rennes střežit branku proti Jablonci. Reprezentační gólman se už těší na setkání s bývalými spoluhráči. Z ostatních soupeřů ale už Koubek tolik nadšený nebyl. Rennes čeká cesta do Kyjeva a Astany.

Tomáš Koubek v dresu Rennes
zdroj: ČTK/Panoramic

"Jsem moc rád, že nám vylosovali Jablonec. Jak už jsem dříve říkal, byl to pro mě jeden z důvodů, proč jsem chtěl postoupit do evropských pohárů, protože jsem chtěl ukázat svůj současný tým fanouškům v Česku," uvedl Koubek.

V Jablonci hraje několik jeho bývalých spoluhráčů. V Hradci Králové působil s obráncem Tomášem Holešem, ve Spartě se stoperem Davidem Hovorkou a na Letné ho vedl i nynější kouč Severočechů Petr Rada.

"Kromě toho se těším do Jablonce také na své některé bývalé spoluhráče a na kluky, které znám z reprezentace. Jsem moc rád, že to takhle vyšlo a budu se těšit na oba vzájemné zápasy. Věřím, že to bude super," doplnil šestadvacetiletý gólman.

Los EL nepřisoudil Slavii ani Jablonci soupeře z nejatraktivnějších

Zatímco Jablonec si už před losem přál, z dalších dvou soupeřů už tak nadšený nebyl. Pátý celek uplynulé sezony francouzské ligy totiž čekají cesty na východ k zápasům s Dynamem Kyjev a kazašskou Astanou.

"Každý z nás si přál co nejatraktivnější skupinu s týmy z Anglie, Španělska nebo Itálie, ale skutečnost je prostě taková, tak to musíme respektovat. S Astanou nás čeká osmihodinový let, hra na umělé trávě a k tomu těžký soupeř, který loni vyřadil Slavii z Evropské ligy," řekl.

"Podobné platí i pro Dynamo Kyjev, tedy opět velice těžký soupeř, který Slavii vyřadil letos z předkola LM, a náročné cestování. Na druhou stranu je to pro nás obrovská motivace, že pokud se opravdu chceme utkat s těmi nejatraktivnějšími soupeři, tak musíme ve skupině uspět a postoupit do další fáze," dodal Koubek.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy