Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Z Liberce zní nadšené hlasy. "Nejhezčí den," říká Pokorný

Liberec - Pochopitelně spokojené reakce po vcelku jasném postupu do základní skupiny Evropské ligy znějí ze severu Čech. Jak od ostříleného útočníka Milana Baroše, tak od mladších hráčů – například stopera Lukáše Pokorného. U něj se není co divit. Ještě před tím, než večer jako kapitán dovedl Liberec k postupu do další fáze Evropské ligy, se dozvěděl o své premiérové nominaci do národního týmu.

Liberecký stoper Lukáš Pokorný
zdroj: ČTK autor: Radek Petrášek

Když se dozvěděl, že jej nový trenér reprezentace Karel Jarolím povolal na zápasy s Arménií a Severním Irskem, nemohl tomu uvěřit. "Pro mě to byl blesk z čistého nebe, já jsem to vůbec nečekal. A bylo to ještě takové vtipné, že jsem šel po obědě před zápasem spát a vypnul si telefon. Pak se probudím a tam 30 smsek a nepřijaté hovory," líčil Pokorný. "Říkám si, co se děje. Koukám na internet a tam moje jméno. Ani jsem to moc nechápal, protože žádné náznaky jsem neměl. O to víc si toho vážím, snad to bude dobré," doplnil.

Po výhře 3:0 v odvetě s Larnakou měl tak o důvod víc k radosti. "Co se týče fotbalového života, je to můj nejhezčí den. Když jsem byl malý, ani jsem nečekal, že bych něco takového mohl dokázat. Jsem hrozně šťastný a doufám, že to bude pokračovat. Taková cesta je hezká, doufám, že na ní vydržím," řekl novinářům Pokorný.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih utkání Liberec - Larnaka

Nejpodařenější Liberecký poločas za poslední dva roky

Podle libereckého kapitána byl letošní postup trochu snadnější než vloni. "Podle mě Hajduk Split nás vloni potrápil víc. Ale tím to nechci snižovat, oba postupy řadím na stejnou úroveň," prohlásil Pokorný. "Museli jsme předvést skvělý výkon, abychom postoupili. To se nám první poločas dařilo. Co jsem tady v Liberci, tak jsme takový poločas ještě neodehráli. Dařilo se nám všechno, bylo to až neskutečné. Hráli jsme skvěle," dodal.

Premiérovou pozvánku do reprezentace si vysloužil i spoluhráč Jan Sýkora a oslavil ji hattrickem. "Podle mě ta pozvánka ho taky trošku motivovala. On na tréninku skoro nedá gól a dneska dal tři," smál se Pokorný.

Byl rád, že Liberec udržel čisté konto. A to i po jeho zákroku, po němž následovala v závěru penalta. "Prý jsem ho tam fauloval, nevím, kouknu se na to. Ale Martin (Dúbravka) nás skvěle zachránil," řekl Pokorný a už plánoval, s kým by si chtěl zahrát ve skupině. "Teď máme vysněnou skupinu, Manchester United, Ajax a Dundalk," dodal Pokorný, když ještě nevěděl, že United a Ajax figurují ve stejném koši a nemohou být v jedné skupině. 

Baroš si nepamatuje, kdy naposledy zažil potlesk vestoje

Nadšený z postupu byl pochopitelně i útočník Milan Baroš, který si zahraje základní skupinu pohárů poprvé od angažmá v Galatasarayi Istanbul. Nyní si přeje, aby los přisoudil jeho klubu soupeře z Anglie. "Za dva měsíce mi bude 35. Jsem za ten postup rád. Přál bych si Manchester, zajet se podívat zpátky do Anglie. Věřím, že při losu to vyjde," uvedl bývalý hráč Liverpoolu, Aston Villy a Portsmouthu.

"Je druhý rok po sobě, co kluci, nebo teď už i já s nimi, dokázali postoupit. Je to obrovský úspěch, protože tým je velmi mladý. Pro hráče to může znamenat, že se můžou prodat do Evropy. Není náhoda, když dvakrát po sobě postoupí do pohárů. Přijde dalších šest pěkných zápasů, může to pro některé být milník v jejich kariéře. Jsem rád i za ně, že se to povedlo," řekl Baroš novinářům.

Milan Baroš v libereckém dresu
zdroj: ČTK autor: Michal Kamaryt

Ve čtvrtek proti Larnace předvedl Baroš výborný výkon a bylo ho plné hřiště. "Myslím, že celý tým jsme hráli dobře, dařilo se nám všem. Chuť do fotbalu pořád mám, v uplynulé sezoně jsem toho v Boleslavi moc nenahrál. Šel jsem do Liberce s tím, že bych si chtěl zahrát víc. Zatím se to daří. Zdravotně i fyzicky jsem v pořádku. Tento dílčí úspěch nás motivuje do další práce," konstatoval Baroš.

V osmé minutě drzým průnikem připravil první gól pro Jana Sýkoru, pozdějšího autora hattricku. "Otevřel se mi tam trošku prostor, zpracoval jsem si míč. Protihráči se mi rozestoupili, hodil jsem si míč mezi ně. Viděl jsem Sýkoru na přední tyči a snažil jsem se ho trefit. On do čeho by v odvetě kopl, to by skončilo v bráně," smál se druhý nejlepší střelec v historii české reprezentace.

Když v 83. minutě střídal, diváci mu připravili ovace vestoje. "Kdy naposledy jsem to zažil, to si opravdu nepamatuju," usmál se Baroš. "Lidi byli fantastičtí, rád bych, aby jich tolik chodilo i na ligu. Strašně nám pomáhají. Je i jejich zásluha, že jsme to dneska zvládli," dodal.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy