Následuje
SK Interobal Plzeň - Helas Brno

Z léta do zimy. Ideální by bylo vyhrát a nezmrznout, říká Procházka

Praha – Čeští fotbalisté se po týdnu společné přípravy letecky přesunuli na sever. V pátek budou o důležité kvalifikační body bojovat na Islandu, kde panuje rozmarné severské léto - šest stupňů a silný vítr.

"Máme dva dny na aklimatizaci, tak uvidíme, jak to bude při tréninku vypadat," řekl stoper Václav Procházka. "Ale když nebude moc sněžit, tak je to v pohodě," přidal v narážce na nevlídné počasí, jaké na Islandu panuje. V pátek by mělo být v Reykjavíku pouhých devět stupňů a déšť.

Navzdory počasí mají však čeští fotbalisté jasný úkol: získat tři body a výrazně se přiblížit postupu na šampionát do Francie. "Ideální by bylo vyhrát a nezmrznout. Ale když budeme trochu přimrzlí, tak bude stačit i bod," prohlásil s úsměvem Procházka, který očekává velmi těžký zápas.

"Je to velmi nepříjemný soupeř. Holanďani jsou sice lepší na míči, ale Islanďané jsou nejen techničtí, ale i tvrdí. Navíc mají vysoké hráče a velmi dobré standardní situace a v tom je jejich síla," uvedl plzeňský obránce. "Trenér nám proto zdůrazňoval, abychom byli trpěliví a neztráceli míče. Island má totiž velmi rychlé a přesné protiútoky," dodal.

Hrát jako v únoru

Počasí bude hrát ve prospěch domácích, potvrdil i obránce David Limberský. "Bude to pro soupeře výhoda, protože je na to zvyklý. Ale pokud nebude vyloženě mráz, tak to zvládneme. Bude to jak v únoru, březnu v Česku a v tom každý z nás hrál," uvedl Limberský. "Nejhorší bude vítr, protože déšť a zimu nějak vstřebáte, ale když začne foukat, tak nevíte, kam míč odletí. A v kombinaci s jejich dlouhými auty a standardními situacemi to bude hodně nepříjemné," prohlásil Limberský.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy