Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Tour de Ski Švýcarsko

"Wilmots špiní mou čest." Brankář Courtois žene belgického extrenéra k soudu

Dva roky po fotbalovém mistrovství Evropy ve Francii se mezi brankářem Thibautem Courtoisem a koučem Belgie Marcem Wilmotsem schyluje k soudnímu sporu. Tehdejší trenér reprezentace obvinil Courtoise a jeho otce, že vyzradili médiím sestavu na zápas. Gólman Chelsea se rozhodl na Wilmotse podat žalobu pro pomluvu.

Marc Wilmots
zdroj: ČTK/BELGA autor: Bruno Fahy

Belgičanům se Euro nepovedlo podle představ a vypadli ve čtvrtfinále s Walesem. Wilmots byl po turnaji odvolán. V rozhovoru pro beIN Sports trenér řekl, že se dozvěděl, že Thierry Courtois prodává novinářům interní informace o týmu a sestavě.

"Neměl jsem problém, když byl frustrovaný kvůli výsledkům. Měl jsem ale problém s tím, když v 18 hodin v kabině oznámím sestavu a v 18:15 už visí na všech sociálních sítích. To znamená, že hráč zaprodal mančaft. Médiím moji sestavu přihrál a prodal," řekl Wilmots.

Že za vyzrazením informací byl právě Courtoisův otec, údajně potvrdili francouzští novináři. Pětadvacetiletý brankář na obvinění reagoval prohlášením, že podá žalobu. "Wilmots - a není to poprvé - veřejně, úmyslně a opakovaně špiní mou čest i pověst, stejně tak mého otce," uvedl fotbalista. "Proto společně podáme žalobu a požadujeme odškodné za urážku na cti a pomluvu," dodal Courtois.

Je nám líto, video expirovalo.
Courtois žaluje extrenéra belgické reprezentace
Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy